^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
28.11.2017 8:04
365 переглядів
0 коментарів
Привид матроса Желєзняка бродить Звенигородкою

Приклад матроса Желєзняка, який під час Жовтневого перевороту 1917 року зі своїм загоном розігнав Всеросійські установчі збори, ще й по сьогодні не дає спокою деяким революціонерам місцевого розливу. До подібного сценарію, щоправда, в мініатюрі, вдалися нещодавно і в Звенигородці. Характерно, що відбулося це майже через 100 років потому, як Желєзняк, розмахуючи маузером, вказав на двері клятим буржуям і заявив: «Караул устал ждать!».

Хлопці, що вдерлися до кабінету директора комунального підприємства «Водопостачання та водовідведення Звенигородської міської ради» Богдана Кубявки, безкозирками та флотськими бушлатами з кулеметними стрічками хрест-навхрест на них, не шикували. Та й керував ними не матрос-анархіст. Були це…

Втім, аби нічого не наплутати, звернемося до доповідної записки самого Богдана Степановича, адресованої міському голові О.Я. Саєнку, голові Звенигородської РДА В.М.Довбушу та начальнику Звенигородського МРВ Управління СБУ в Черкаській області О.В. Науменку, в якій повідомляється: «…заступник міського голови Куліков С.С. приблизно о 10 годині ранку увірвався до мене в кабінет у супроводі 4 осіб, одягнених у камуфляжну форму, від яких чувся запах алкоголю. Ставши у дверях, він в грубій формі випровадив з кабінету директора Черкаської ПП «Агробуд» Вакуленка О.В. під час підписання договору на виконання робіт по капітальному ремонту водопровідних мереж в м. Звенигородка за рахунок субвенції з державного бюджету».

Все правильно: що там для послідовників славного моремана-анархіста Толі Желєзняка якісь там ремонти водогонів, коли йдеться про встановлення у Звенигородці революційних порядків типу «троє з боку і вашіх нєт!». Та вчитаємося далі в доповідну записку:

«Положивши на стіл ручку та листок паперу, мені в грубій формі запропонували написати заяву на звільнення від займаної посади. Отримавши категоричну відмову, вони стали мені погрожувати фізичною розправою. За всім цим спокійно спостерігав заступник міського голови Куліков С.С. і навіть не спробував їх зупинити. Їхні крики та погрози почули працівники підприємства, які кинулись мені на виручку. Заступник міського голови, ставши на дверях кабінету, з нецензурною лайкою відштовхував їх від дверей, не даючи можливості стати на мій захист. Все ж людям вдалося відтіснити Кулікова та пробитися до кабінету, запобігши рукоприкладству нетверезої орави».

Ось так. Як відомо, розігнавши своїм загоном установчі збори, матрос Желєзняк відкрив таким чином заколотникам-більшовикам на чолі з Леніним шлях для захоплення влади в державі. Що ж спонукало новоявлених «желєзняківців» вдатися до бешкету в кабінеті керівника КП «Водопостачання та водовідведення Звенигородської міської ради», мають вияснити компетентні органи.

Марина ЛЕСЬ

Читайте також: У Звенигородці чоловік пограбував могилу небіжчика