^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
27.11.2017 11:24
419 переглядів
0 коментарів
Прогрес прийшов до правнуків Тараса

Введення в дію сучасної мережі Інтернет на основі оптоволокнистих ліній в рідному селі Тараса Шевченка, що розкриває нові перспективи в користуванні всесвітньою мережею, стало своєрідним святом не тільки для тамтешніх школярів та студентства, а для всіх жителів села.

Цьому, як розповідає сільський голова Шевченкового Сергій Шмалько, передувала велика робота. Ще минулого року, при сприянні обласної ради та керівників Черкаської філії ПАТ «Укртелеком», тут взялися за підготовку комунікацій, уклавши та вивісивши на опорах понад 10 кілометрів кабелю, після чого телекомівці приступили до встановлення і монтажу відповідного обладнання. Ціна даного проекту – понад один мільйон гривень.

Сприяли своєчасному введенню в дію швидкісного Інтернету колективи всіх установ та організацій села. Така безкорислива допомога дала змогу успішно підвести Інтернет до осель 25 жителів. Серед них – і вчителька української мови та літератури Юлія Коваленко.

– Для мене особисто підключення до швидкісного Інтернету є великою радістю, – говорить Юлія Григорівна. – Адже тепер не буде проблем з пошуком відповідних програм та нової літератури, котра так потрібна сьогодні. Кожну новинку можна буде вловити…

В скорому часі доступ до глобальної сітки отримають ще понад 70 селян, які подали відповідні заявки. Окрім індивідуальних користувачів, Інтернетом користуватимуться тамтешні коледж, НВК, спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, будинок культури, Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» та інші сільські установи, серед яких – і тамтешня медична амбулаторія, що є особливо важливим на час впровадження медичної реформи. Характерно, що при цьому сільські установи матимуть переважно безкоштовний доступ до Інтернету.

Як наголосив у своєму виступі після традиційного розрізання символічної стрічки заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, приклад земляків Великого Кобзаря, в рідному селі якого частково реалізовано обласну програму інформатизації Черкащини, є яскравим свідченням того, як можна і треба вирішувати виклики сьогодення.

До речі, вже до цього в Шевченковому побували представники громади з Моринців, Тарасівки, Княжої та інших сусідніх сіл, висловивши бажання приєднатися до новітньої мережі Інтернету. От лише важко зрозуміти позицію керівництва району: цього дня ніхто з районних можновладців не знайшов можливості привітати першопрохідців – земляків Тараса Шевченка з визначною подією, а заодно й поцікавитися подальшою перспективою щодо освоєння і розвитку новітніх технологій інформатизації на Звенигородщині. Невже й такі речі їх не цікавлять?

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

Читайте також: Щоб почути виправдальний вирок, волонтерові довелося пройти аж через 23 суди!