^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
24.11.2017 12:11
538 переглядів
0 коментарів
Новобудова і всяке чмо під її підмурками

Новий будинок у центрі Тального поруч з готелем ще не зданий, ще в ньому закінчуються окремі внутрішні роботи, але вже однозначно загальновизнаний як архітектурна окраса Тального і всього району. Він обов’язково потрапляє в об’єктиви всіх гостей міста, сюди приїздять спеціально, аби помилуватися новою оригінальною і гармонійною спорудою. Цей будинок став основним, що формує обличчя центру Тального, стає його візитною карткою.

А збудований він міг бути ще рік тому. Однак цілий рік у будівничого пішов на подолання бюрократичних і взагалі просто надуманих перепон, яким годі відшукати розумне пояснення. Розуму не виявилося. Є лише особистий, і при цьому безглуздий каприз цілком конкретної людини із манерами кисейної баришні.

Спорудження безцеремонно блокувалося від березня по листопад 2016 року. Звернемо увагу: саме будівництво зайняло помітно менше часу і набагато менше нервів будівничому, який, на щастя для Тального, виявився дуже терплячим, ніж отримання великої кількості інколи потрібних, та куди частіше умисно надуманих дозволів. Про те трохи нижче. Інший би на місці будівничого, зустрівши настільки шалений і аморальний опір, давно махнув би рукою: вам подобається з усіх боків підперта ковердяка під боком міської ради та перед самими вікнами адміністрації? То й далі милуйтеся нею від пуза!

Як там не було, а сьогодні будинок стоїть і радує око буквально всім. Притихли навіть і піджали хвости його найбільші опоненти, про них також трохи згадаємо. Скажемо наперед, часто це затяті послідовники бандитського президента, бандитської партії та придбаних за гроші вчорашнього регіонального «смотрящого» кишенькових партійок. Таке собі черкаське міжпартійне об’єднання. Чи черкаське місцеве об’єднання, в обох випадках скорочено ЧМО.

Чмо, то й чмо. Яка назва такі й дії. На дії місцевого біленького й коротенького чмо Тальне надивилося. Ми їх стисло перекажемо, бо ж батьківщина має знати своїх героїв, а Тальне – своїх холуїв.

Першу перепону будівничому готувалися зробити не власними руками, а ніби «силами громадськості». Мовляв, це ж не ми нашкодили, це люди так побажали. Скликали громадські слухання. Подібні речі інколи застосовував колишній мер О.Біленко. При цьому якщо громадськість його не підтримувала, то робили вигляд, ніби ніяких слухань не відбулося. Це можуть підтвердити підприємці, які працюють на великому базарі. Пригадуєте вечірнє зібрання під навісами, коли від вас чекали, що ви виступите проти будівництва критих торгових рядів напроти заправки? У вас виявилася протилежна думка. Значить, тих громадських слухань не було.

Торік у березні суто формально Біленко був у відставці, не при справах. Керували радою заступник голови Л. Дімітрова та секретар ради, в. о. голови І. Топтун. Обидві дуже тісно пов’язані з колишнім головою як члени таки його партійної організації і його висуванці. Ці слухання, дуже на те схоже, мали за мету не вивчити громадську позицію, а сформувати в людей іншу думку з метою спритно використати жителів громади, аби мати на руках підстави не дати дозвіл на будівництво. Цікаво, що коли надавали дозвіл поставити якийсь неоковирний куб прямо на тротуарі напроти РВВС чи далеку від естетики глуху стіну напроти дев’ятиповерхівки, то ніяких громадських слухань не організовували. Ще й пак – там тальнівчани одразу висловили б гнівне обурення, тому все оформили тихцем, не ставлячи громаду до відома.

А ось на цей раз вирішили провести зібрання 15 травня 2016 року. Що офісне приміщення принесе десятки нових робочих місць, в першу чергу для молоді, аби вона в пошуках заробітків не поневірялася по світах, різне чмо воліло промовчати. Затято покладалися на підтримку депутатів Світлани Лабзи та Анни Кулик, на яру послідовницю регіоналів Ніну Славну, на підтримку Людмили Клименко, Таміли Токміленко, Надії Полякової, та й Ніни Лолокової. Ані слова, деякі з них намагалися створити немало шуму і навчені його створювати. Характерно, що в залі при цьому була присутня і голова районної ради Валентина Любомська, яка взагалі не пропускає нагоди виступити перед людьми, але на цей раз при прийнятті рішення про надання дозволу на будівництво скромно промовчала. Відчула, що її не підтримають, чи що… РДА також вирішила за краще взагалі не світитися.

Але ж, окрім цієї групи підтримки, на громадські слухання прибуло мало не чотириста інших жителів міста, які явно не поділяли точку зору прихильників і послідовників команди Біленка і нічого поганого в будівництві не побачили. Тим більше, коли тальнівчани вже не раз хто наочно, а хто на власні вуха переконалися, як самовпевнено та з повною зневагою до пересічних діє стара команда. Це проявилося і при будівництві ініційованого місцевим Майданом пам’ятника Небесній Сотні, коли колишні керманичі міської ради проявляли незадоволення обраним місцевими активними майданівцями місця для монументу, а обирали його саме ті, хто місяцями, як ось Світлана Козак, щодня мерзнув на вітрах і морозах, проводячи мітинги та збираючи кошти на допомогу столичному Майдану, а потім саме з цього місця проводжав в останню путь Юрія Паращука та інших полеглих героїв. Того керманичі та різне чмо до уваги не брали, зате вимагали не передбачені законом документи, погодження, декларації на початок будівельних робіт. Така ж історія трохи раніше була, на превелику радість непохитних комуняк, і з пам’ятником гетьманам України. А все через повалену з тріском «величність» колишнього, який полюбляв казати: «Без мене палиці в землю ніхто не тикне». Тому всім зрозуміло, хто саме і на яких підставах давав дозвіл будувати об’єкти на тротуарах, без зміни цільового призначення, з грубим порушенням пожежних проїздів та інших державних будівельних норм.

Отож на громадських слуханнях марно страхали молодих мам і їхніх немовлят, що буде дуже незручно і вкрай небезпечно ходити повз будівництво, а навчання в школі взагалі доведеться зупинити, тому що вся територія будівельного майданчику буде перерита, захаращена, заставлена матеріалами і технікою. Забудовник все спростував і миттєво прийняв рішення – запровадити на час будівництва додатковий рейс автобуса, який возив би дітей до школи. І це не влаштувало крикунів! Ще чого надумав – підвозити діток до школи… А зась не хотів? Навіть дивно, чому вони, зарубавши на пні ідею про автобус, забули для більшої переконливості ще полякати тальнівчан загадковим бабаєм…

Оці чотириста тальнівчан двома руками голосували за будівництво. Вчорашні спіймали облизня. Що ж, не вдалося, немов фіговим листом, прикритися думкою громадськості, то доведеться, як цього не хочеться, діяти власноруч. Тим більше коли для декого фіговий лист замалий, довелося б замінити його отакезною сковородою…

Назвемо поетапно всі кроки, до яких вдалися вчорашні, аби лише зірвати будівництво і відповідно створення десятків нових робочих місць.

Перший крок. Листами від 26.04.2016 (вих. №563/м ) та 23.05.2016 (вих.№731/01-10 ) І. Топтун вимагала перелік документів, які взагалі не передбачені законодавством, а саме:

– Копію проекту будівництва (порушила вимоги ст. 31 п.6 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності»);

– Гарантійний лист про повернення з тимчасового користування земельної ділянки, яка необхідна була для облаштування будівельного майданчика (вимога явно надумана, ніякими нормами не передбачена);

– Зведений план земельних ділянок прилеглих до території забудови та необхідний розмір земельної ділянки для обслуговування новозбудованого приміщення у відповідності з діючими нормативами (Це ж при тому, що сам план, нормативи і спеціалісти є у земельному відділі міської ради).

Другий крок. 04.05.2016 листом (вих. №606/м) І. Топтун, посилаючись на «занепокоєння і зауваження жителів сусіднього будинку та мешканців міста з приводу інсоляційного режиму житлових споруд», безпідставно вимагає розробити санітарні норми, що встановлюють тривалість безперервного добового опромінення приміщень, посилаючись на середню нормативну тривалість інсоляції в Україні та вимагала врахувати питання інсоляції при розробці проектної документації. (Цікаво, чи втаємничені жителі хоч чули, що воно за звір такий – інсоляція, якого вони враз колективно перелякалися, немов бабая з дитячої побрехеньки? І це ж при тому що саме будівництво було повністю письмово погоджене з усіма сусідами. То ще це таке, як це не навмисне блокуванням початку робіт?).

Третій крок. 24.05.2016 І. Топтун дійшла до того, що поставила під сумнів дійсність печатки «Для довідок №1 МВС України. Тальнівський РВ УМВС Черкаської області» на погодженні проекту виконання будівельних робіт. Хто їй подав таку ідею, можна здогадуватися, але це була дуже некомпетентна в правознавстві людина, через яку І. Топтун поставила під сумнів вимоги закону «Про національну поліцію», а саме п. 18 розділу 11).

Четвертий крок. 20.05.2016 року рішення міської ради №10/7-1, підписане І. Топтун, відмовляє виділити земельну ділянку в тимчасове користування. Підстава – забудовник не надав нотаріально оформлені гарантії відновлення за власний рахунок демонтованої частини тротуару та іншої інфраструктури благоустрою. І це при тому, що до цієї сесії своїми листами забудовник гарантував відновлення за власний рахунок та приведення об’єктів благоустрою до попереднього стану. До речі, це було озвучено забудовником на сесії, а вимога нотаріально посвідченого гарантійного листа ніякою нормою не передбачена та не вкладається ні в яку мораль.

П’ятий негарний і аморальний крок. 26.05.2016 року листом (вих. №757/м) Ірина Топтун вимагає терміново надати оригінал листа за підписом головного проектанта Алли Сущенко щодо її відповідальності за правильність прийняття проектних рішень, поставивши під сумнів компетентність фахівця із 40-річним стажем в області проектування! Явно замовна обмова, яка виходить за межі посадових повноважень, совісті та здорового глузду).

Шостий крок. 31.05.2016 листом (вих. №788/01-10) І. Топтун прискіпалась вже до земельного кадастру, вимагаючи провести комплекс робіт по встановленню меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для виготовленням плану тимчасової ділянки з облаштування пішохідного проходу. За кошти замовника ця забаганка була виконана. Хоча всі бачили, як прекрасно був влаштований пішохідний прохід і захисна огорожа. Як результат – повна відсутність скарг та лише позитивні відгуки мешканців.

Сьомий (приносимо вибачення читачам за такий довгий перелік, але що було, від того не подінешся) крок. 1.07.2016 року листом (вих.№972/м ) І. Топтун на звернення забудовника щодо виділення зовсім маленької додаткової ділянки на час будівництва було відмовлено у перегляді вищезазначених клопотань з формулюванням «необхідність перегляду відсутня» та в ультимативній формі направила забудовника до суду.

Восьмий крок виявився найбільш ганебним. 03.08.2016 листом (вих. №1167/м) І. Топтун зобов’язала зупинити будівництво, бо по міській раді пройшла чутка, що виявлені останки померлих під час проведення земляних робіт. Що ж, порушуючи ст. 24 закону «Про поховання та похоронну справу» та опираючись лише на зумисне поширені плітки, І. Топтун безпідставно зупинила роботи. Ще й негайно, просто блискавично запросили столичне телебачення. Як було встановлено спеціалістами Інституту археології НАН України та заповідника «Трипільська культура», на місці обстеження в котловані ніяких фрагментів кісток не виявлено. Шоу перед об’єктивами на замовлення біленьких, коротеньких та іншого чмо провалилося. Але бодай на трохи роботи вдалося загальмувати.

Та це провальне шоу лише підтвердило, що противники будівництва вдавалися до найбрудніших методів і дій. Зокрема, міні-колона чорноп’ятого організувала начебто мітинг з представниками єврейської общини, роздрукувала гасло на івриті з якимись закликами. Оскільки тальнівські євреї категорично відмовилися стати елементами надуманої комедії, то замість них привели згаданих вище екзальтованих прихильниць та примусово мобілізованих групу працівників елеватора, виставивши їм умову – або на «мітинг», або з роботи. Підтримки у громади такі дії коротковців не знайшли ніякої, але насмішили тальнівчан немало.

Однак організатори ніяк не могли зрозуміти, що їхня карта бита, пора зливати воду. На трьох сесіях міської ради Ірина Топтун та Лариса Дімітрова то висовували надумані підстави, то вносячи свої корективи фактично вводили в оману деяких депутатів міської ради, тобто робили все, щоб задовольнити забаганки колишнього «патрона» і перешкодити будівництву і відповідно створенню десятків нових робочих місць. Сам екс-мер, бувало, по кілька разів на день приїздив на будову подивитися, чи виконуються доручення щодо блокування робіт. Переконавшись, що із впертої затії нічого не виходить, нервово покидав майданчик. Будівельники неодноразово чули нецензурну лексику по відношенню до них та забудовника. А пані Шкода, чи то за прикладом Біленка, чи за манією депутатського мандату, навіть спробувала виховувати виконроба, трясучи перед ним «червоною книжечкою». Що то було в її руках, нам невідомо, але своє невдоволення будівництвом вона показала прилюдно.

Що ж, перераховані тут документи і факти – далеко не повний перелік проблем, які навмисно створювала колишня міська рада. Назвати все, газети не вистачить. Попри їхні пусті наміри та порожні клопоти будинок звели, незабаром вступить в експлуатацію.

Може, хтось скаже, що після щасливого фіналу не варто згадувати про колишнє. Тим більше, коли лави прихильників біленьких та коротеньких явно порідішали, одні їхні послідовники принишкли, інші навіть розчарувалися, а дехто, з їхніх послідовників реально оцінивши конкретні справи, як ось пані Лолокова, на останніх виборах агітували вже не за Біленка, а за нового голову.

Та забувати не на часі. Адже немало ще виборців, піддавшись полуді, думали, що голосували за нові сили. А виявилося, що черкаське міжпартійне об’єднання, ЧМО тобто, це ніякі не нові сили, а вчорашні регіонали, які дуже швидко знюхалися (вибачте, об’єдналися) і вперто підсовують тальнівчанам чергове чмо. На превеликий жаль, ряд депутатів нової об’єднаної громади так само не дають міському голові успішно працювати, бо більшість із них – це ті, які були і залишаються повністю залежними від коротеньких та біленьких.

Та собаки гавкають, а караван іде. Гавкіт ще не стих, час від часу посилюється. Одні дзявкають, а В. Клименко і В. Любомська знову вдають, що нічого не чують і не втручаються. Навіть більше, у білому домі недавно появився новий клопіт – як би це їм і кому саме в першу чергу відрапортувати про завершення будівництва в Черкаси і подати все як свою особисту заслугу? Не сумнівайтеся – відрапортують… Вони в нас такі.

Тут виникає інше «але»: а якщо реальні інвестори детально ознайомляться з тальнівською практикою, як саме в нас затято вміють не допомагати й залучати, а навпаки – перешкоджати й відлякувати, щоб мало не здалося, то чи захоче будь-хто після того вкладати інвестиції в розвиток району? А що ознайомляться до найменших нюансів, в тому сумніватися не доводиться, бо ділові люди ніколи не мали звички викидати гроші на вітер та кишкомотну тяганину. Хто тоді опиниться крайнім? На той час біленькі й коротенькі зі сцени вже зійдуть і кануть, а крайніми залишаться Клименко з Любомською. Інший варіант для них виключається. Наївно думають, що не доведеться відповідати за службову бездіяльність.

Що в них нічого не вийде, нехай визирнуть з вікна на новий будинок-красень і в тому переконаються.

Віктор БОЙКО

( «Поле Честі», 16.11.2017)

Читайте також: Фінансова підтримка комунальному підприємству ''Водоканал''