^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
23.11.2017 14:09
428 переглядів
0 коментарів
У Павлівці Першій відзначили День села

Кожне село в нашому краї має давню, славетну історію і свої традиції. Село Павлівка Перша є тим населеним пунктом Тальнівщини, де традиції передаються від покоління до покоління…

12 листопада Павлівка Перша святковим концертом відзначила чергову річницю свого заснування.

На початку заходу з вітальним словом до громади звернулася сільська голова Наталія Слободяник, яка цього дня була і однією з ведучих, і учасником художньої самодіяльності.

Наталія Павлівна висловила щиру подяку усім жителям за любов та вірність рідному селу, за внесок у розвиток та добробут, тим, хто не тільки на словах, а й конкретними справами допомагає у благоустрої села.

Із сільгоспвиробників, які працюють на території села, був присутній лише генеральний директор ТОВ «Об’єднана сільськогосподарська компанія», депутат районної ради Ігор Новицький.

Ігор Валерійович подякував за запрошення та привітав жителів села зі святом.

– Наш подарунок, ми перерахували на рахунок сільської ради, – підсумував Ігор Новицький.

Далі слово – ведучим. Вони зачитують не просто сумну статистику, а історію односельців: під час штучно організованого комуністичною владою голодомору 1932-1933 років у Павлівці Першій голодною смертю загинуло 420 жителів. Не повернулися із Другої світової війни 159 із 268 мобілізованих. Зараз у селі мешкає 589 жителів. На жаль, і донині у війні за державну незалежність України гинуть наші земляки.

– Не оминула чорна звістка і наше село. Віддав своє молоде життя, увійшовши у безсмертя, і наш односельчанин Віталій Васильович Малиш, – каже Наталія Слободяник. – Низько схиляємо голови перед мамою полеглого бійця, Ганною Василівною.

Звучить хвилина мовчання. Після чого їй та ще одинадцятьом учасникам АТО вручають короваї.

Та не лише про сумне згадували того дня. Звучали привітання багатьом людям, зокрема і працівникам соціальної сфери села.

– Дякуємо за працю працівникам школи, сільської ради, поштового відділення, торгівлі, Будинку культури, бібліотеки, ФАПу, – від щирого серця промовляє сільська голова. Далі згадали тим, хто трудиться в сільському господарстві. А в перервах між виступами і вітаннями – пісні від старших аматорів сцени і школярів. Гучними оплесками дякували їм глядачі. Та чи не найбільше овацій було гості свята тальнівчанці Діані Погосян.

Відбулося пошанування найстаршої жительки села 94-річної Ганни Карпівни Рибак та іменинниць – Галини Федорівни Довжук та Людмили Олександрівни Дідик, яка цього дня святкувала ще й ювілейний День народження.

– За рік до нашої сільської родини лелека завітав 5 разів, – каже сільська голова Наталія Слободяник. – У цей святковий день вітаю наймолодших жителів села, які народилися 2017 року – Діану Богданову, Поліну Вовк, Данила Паламарчука, Івана та Вероніку Слободяник, а також їхніх батьків.

Згадали добрим словом і матір-героїню Валентину Демчук, яка народила і виростила п’ятьох дітей, і сімейну пару Ігоря та Галини Коноваленків, які цього року стали на весільний рушник.

Усе було добре. Ось тільки й цього разу керівники Тальнівського району Василь Клименко, Валентина Любомська, їхні заступники, спеціалісти, а також керівник СФГ «Дружба», депутат районної ради Сергій Тульчинський проігнорували запрошення. Важко повірити, що ці особи не знали про захід. У селі кажуть так триває відколи у Павлівці змінився сільський голова. Але і без цих «весільних генералів» свято відбулося.

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: Гуляло село, аж місця мало було!