^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.11.2017 8:37
427 переглядів
0 коментарів
Інноваційна школа на Лисянщині - це якісний ремонт, електронні щоденники і дефіле на подіумі

Як відомо, Лисянський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1-гімназія” цього року став одним із 29 шкіл-переможців конкурсного відбору шкіл-учасниць цільової обласної програми “Інноваційні школи Черкащини”, що дає змогу суттєво підвищити якість знань учнів відповідно до сучасних вимог. І ось, нарешті, учні та вчителі, після різних перипетій і складнощів підготовчого періоду, змогли побачити і реалії естетичного внутрішнього оформлення навчального закладу, і зміни в навчально-виховному процесі.

– Початок другої чверті у нас розпочався відкриттям повністю реконструйованого кабінету біології, – розповів директор навчального закладу Володимир Мельничук. – Але не тільки капітальний ремонт приміщення, а й оснащення його мультимедійною дошкою та новенькими партами, які, до речі, не мінялися в школі 30 років. Знайшло активну підтримку у вчителів, а особливо в батьків запровадження електронних журналів і щоденників успішності. Тепер кожен батько, де б він не знаходився, може поцікавитися, зайшовши на сайт, які оцінки отримала його дитина.

Сьогодні проводиться ремонт кабінетів хімії та математики, в яких уже змонтовані та готові до експлуатації мультимедійні комплекси та інше обладнання. Закуплено комплекти шкільних меблів. Запрацював також ще один навчальний комп’ютерний комплекс, на якому учні школи зможуть вивчати іноземні мови. Приємно зайти і в шкільну їдальню, де не так давно була аварійною стеля. Попереду ще багато роботи – ремонти кабінетів фізики та географії, фойє школи, утеплення стін триповерхового корпусу школи. Та найголовніше – зробити освіту доступною для всіх і кожного, духовно зорієнтованою, – завершив нашу розмову директор.

Нещодавно в НВК була проведена осіння навчальна зустріч на тему "Інноваційній школі – інноваційні підходи". У ході якої педагоги ознайомилися з інноваційними шляхами розвитку інформаційного простору, особливостями роботи Черкаської цифрової лабораторії "Енштейн", шляхами розвитку самопізнання. Учителі виконали психологічні вправи "Обери свій колір", "Хто ви? Художник чи мислитель?", випробували нову форму групової роботи "Світова кав’ярня", під час якої поглибили свої знання з Концепції "Нова українська школа".

Відбулося також чергове засідання клубу "Сходинка до успіху". В ході заняття молоді вчителі мали змогу поглибити свої знання щодо типів, структури уроків, стилів спілкування. Учасники клубу навчалися розв’язувати нестандартні педагогічні ситуації, моделювати комбінований урок, виступати в ролі актора, використовувати акмеологічний метод "Дилема Хельги" на різних етапах уроку.

Найактивніша група лідерів Лисянського НВК вже третій раз стали учасниками Всеукраїнської асоціації лідерів учнівського самоврядування «Сокіл». Головною її ідеологією є формування майбутнього громадянина України на засадах національної гідності та справедливості, моральних засад християнської релігії та любові до України.

– На початку осені абсолютна більшість сокільських дружин, серед яких є і наша, розпочали підготовку до ІІ зльоту «Соколу». Він проходив з 25 по 27 жовтня в Києві, – розповіла керівник дружини Світлана Савінова. – У зльоті взяли участь більше 20 дружин із різних областей України. Серед них команди з Тернополя, Ковеля, Летичева, Києва, Кривого Рогу, Дніпра, Броварів, Запоріжжя, Вилкового, Одеси, Скадовська. Всього було більше 120 учасників. Ми відвідали Музей хліба, міжнародний пісенний фестиваль «Доля», етнографічний музей. В перший день нас чекало шикування, урочисте відкриття табору, святкова «Сокільська Варта» та вечірній відпочинок «У колі друзів».

Найбільше дітям запам’ятався Другий Всеукраїнський музичний фестиваль-конкурс «Соколині Зорі», у якому учениця 11 класу Анна Грушова виборола ІІ місце. У рамках фестивалю відбувся також конкурс «Сокільська красуня». Вишукане дефіле, візитка, інтелектуальні запитання, вихід у національному одязі, реклама свого таланту – все це можна було там побачити. Лисянщину представляла учениця 11 класу Юлія Савінова, яка серед 12 конкурсантів виборола «Гран-прі». Всі учасники Другого Всеукраїнського зльоту Асоціації лідерів учнівського самоврядування «Сокіл» нагороджені дипломами. Учні вірять, що взимку вони зустрінуться однією великою родиною у Яремчі, запальними оплесками будуть зустрічати курені, аплодувати справжнім талантам та шукати нові ефективні шляхи вирішення проблем нашої молодої держави Україна.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Лисянським депутатам доведеться найближчим часом закривати школи