^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
20.11.2017 22:07
370 переглядів
0 коментарів
Кошти освітянської галузі у Звенигородці успішно ''розгрібають''

Голова Звенигородського районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України Майя Бойко вже не перший місяць поспіль добивається вирішення проблем щодо належного фінансування оплати праці в освітянській галузі Звенигородщини, про що йшлося і на сторінках нашої газети.

Завдяки наполегливості Майї Олександрівни окремі позиції щодо тих чи інших виплат було, так би мовити, закрито. Питання щодо остаточного вирішення проблеми вона підняла на недавньому засіданні сесії районної ради, висловивши надію, що депутати райради не допустять свавілля і, сприяючи встановленню соціальної справедливості, посприяють виділенню коштів для виплати освітянам у повному обсязі, як того вимагає чинне законодавство та положення колективних договорів усіх рівнів.

На жаль, звернення профспілкового лідера освітян викликало далеко не рівнозначне розуміння проблеми. Голова райдержадміністрації Василь Довбуш сприйняв виступ Майї Бойко як прямий випад проти начальника відділу освіти і, перевівши єхидненько так запропонував їй самій очолити відділ, «забувши», мабуть про її пенсійний вік.

Тож і про якусь так соціальну справедливість в галузі освіти мови ніхто не заводив. Мовляв, що там говорити про ті чи інші виплати при існуючому дефіциті коштів? Й ніхто – ні голова РДА, ні інші високоповажні районні мужі й словом не обмовилися про те, як при їхньому безпринципному спогляданні (чи, може, сприянні?) наявні кошти освітянської галузі, м’яко кажучи, розпорошуються.

Це підтверджує і недавня ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу освіти Звенигородської районної державної адміністрації, проведена працівниками Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області за період з 01.06.2014 по 30.06.2017 року (час перебування Василя Довбуша на посаді голови Звенигородської РДА). Так, за результатами контрольного заходу встановлено порушень, що призвели до втрат на суму 650,5 тисячі гривень.

Зокрема, аудитори виявили незаконні витрати на оплату харчування, що їх здійснював відділ освіти із загального фонду та покрив видатки спеціального фонду (оплати харчування). Лише ця оборудка спричинила незаконні витрати понад 333 тисячі гривень.

Серед інших виявлених порушень - завищення розмірів доплат, премій, виплат (ні, не учителям, а працівникам установи), оплата будівельних робіт за значно завищеною вартістю, що призвело до втрат матеріальних ресурсів відділу освіти на загальну суму 157,1 тисячі гривень.

Зрозуміло, що на час проведення сесії ніхто з депутатів не знав і не відав результатів згаданої ревізії. Інакше могли б підрахувати, що розкрадених коштів цілком вистачило б на фінансування однієї з «реорганізованих» шкіл, тієї ж, скажімо, Гусаківської. Хоч і без того дехто з депутатів пригадав, як в ході тієї так званої реорганізації йшлося про досягнення економії в освітній галузі, а тепер, виходить, знову грошей не вистачає. Отже, про якісь позитивні зміни й говорити нічого. Тож і висловив один з депутатів думку: якщо, мовляв, нічого в районі не змінюється, то чи не пора міняти місцеву владу?

А що, цікава думка…

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Наймасовіші та найвідоміші змагання на Звенигородщині