^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
20.11.2017 9:38
410 переглядів
0 коментарів
Без води ні туди і ні сюди

Пані Лідія, мешканка кутка Студінка, що в Катеринополі, звернулась до редакції з проханням:

− А чи можете ви з’ясувати, чи не причетний Катеринопільський елеватор до зникнення води в криницях у нашій місцевості. У мене в дворі криниця, крім того, я ще викопала свердловину, але і там, і там зникла вода. За день набігає до піввідра. Сьогодні на базарі пліткували, що елеватор щодня викачує до 800 кубів води. Люди стверджують, що звідси вся проблема.

Єрківчанин Володимир Кіяніченко розповідає:

− Я робив одному знайомому, що живе поблизу елеватора, заміри води в криниці. Ми заміряли рівень восени (у 2016-му), а потім напровесні (у 2017-му). Зазвичай літом рівень води падає, зимою земля насичується й весною знову рівень виростає. Однак тут вийшло навпаки: восени в мого знайомого було 9 метрів води, а на весняний період стало 8. Чому так, не знаю. Робіть висновки самі.

Запитуємо у директора елеватора Артура Футими, чи може це бути пов’язано з роботою його підприємства.

− Ми справді використовуємо великі об’єми води, − каже Артур Феліксович,− Щоб відповісти на ваше питання, треба знати, на яку глибину сягають колодязі цих людей. Ми качаємо воду зі 100-метрової глибини. Якщо їх свердловини такі ж глибокі, то можливо є якийсь уплив. Але ми не беремо воду просто так. Проводились ґрунтовні дослідження, яким обсягом підземних вод ми можемо користуватися. Від норм, прописаних у цих документах, ми не відступаємо. Все узгоджено на рівні Міністерства екології.

− Я думаю, проблема тут не в елеваторі, − а в літніх засухах, що зачастили в наш регіон, − втручається в розмову голова Єрківської ОТГ Леонід Польовий. − Вода майже скрізь зникає, і це наша біда. Он у моєму рідному селі Єлизаветці теж проблеми з водою. Воно далеко від елеватора.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: У Єрківській ОТГ відкрили міні-футбольне поле зі штучним покриттям