^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
20.11.2017 8:17
649 переглядів
0 коментарів
Тальнівський коледж святкував 90-річчя

9 листопада у фойє Тальнівського районного будинку культури людно. Повсюдно групки святково одягнених людей. Щось обговорюють. Сміються, обнімаються. Напроти входу до залу проходить реєстрація гостей, які прибули на святкування 90-річного ювілею будівельно-економічного коледжу. Цього свята нема у календарі, але воно є у серцях викладачів, студентів, випускників…

На вході до зали студенти цікавляться, чи я не колишній випускник. Кажу, ні. Пропонують проходити і люб’язно показують, де є вільні місця…

Сцена гарно прибрана. На задній кулісі розмішений банер з фотографією колишнього палацу в якому 1927 року й було відкрито навчальний заклад. Вища – великі золоті літери 90, нижче – напис «Я люблю коледж».

Праворуч сцени стоїть екран, на якому протягом заходу транслюються відеосюжети з життя навчального закладу.

Рівно опівдні звучать позивні і дикторський голос за кадром оголошує: «Ювілею Тальнівського будівельно-економічного коледжу, педагогічним та всім працівникам закладу, ветеранам праці, випускникам, запрошеним гостям присвячуємо це свято!»

Студенти коледжу виконують привітальну хореографічну композицію, по завершенні якої на сцену виходять дівчата. Вони вручають короваї людям, які відчутно допомагали і допомагають у розвитку матеріально-технічної бази та підтримують творчу, активну студентську молодь: почесному жителю міста, почесному директору коледжу (33 роки очолював заклад), заслуженому працівнику освіти Івану Куяну, доброчинцю, засновнику іменної стипендії для кращих студентів коледжу, доктору економічних наук Володимиру Мовчану, директору СТОВ «Колос», меценату Людмилі Кутовій.

Далі звучить Гімн України і ведуча запрошує переглянути відеосюжет. Перед очима глядачів за лічені хвилини пробігає майже столітня історія навчального закладу.

По завершенні слово має директор коледжу, кандидат економічних наук, доцент Андрій Андрющенко.

Андрій Миколайович подякував своїм попередникам І.Г.Куяну, П.С.Бистрицькому та Р.О.Пироженку за збереження і примноження матеріальної бази і слави навчального закладу. Згадав полеглих у боях сучасників, які віддали життя за державну незалежність та цілісність України. Учасники зібрання вшанували їх світлу пам'ять хвилиною мовчання. Крім того, директор висловив власне бачення перспектив коледжу.

Після його виступу увага глядачів знову була зосереджена на екран. На цей раз відеоролик розповів про хор «Зелена діброва», який у середині 80-х років діяв при коледжі і який не мав рівних по всій Україні. На початку 90-х він розділився на два колективи: «Оріяни» і «Ордану». Про ті часи поділився спогадами колишній керівник «Зеленої діброви», заслужений працівник культури Микола Вовк. До святкових, пісенних вітань долучилася і очолювана ним «Ордана».

Артисти ідуть за куліси, а до вітального слова запрошуються кандидат економічних наук, доцент, проректор з науково методичної роботи Уманського національного університету садівництва Михайло Мальований та кандидат економічних наук, доцент, заступник декана факультету економіки та підприємництва Юрій Цимбалюк. Потім слово мають – колишня випускниця коледжу, голова районної ради Валентина Любомська, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак, міський голова Олексій Юрченко, директор коледжу 1967-2000 років Іван Куян, люди,які фінансово допомагають коледжу Лілія Мовчан та Людмила Кутова, директор Тальнівського економіко-математичного ліцею Валентина Тресницька, директор Тальянківського агротехнічного коледжу Віктор Крошка, представники Уманського агротехнічного коледжу Марина Ільчук та Тетяна Деркач, колишні випускники коледжу Тетяна Вовк (1991), Віталій Шевченко (2002), Олександр Ковпак (2006), ветеран коледжу, активна учасниця художньої самодіяльності Лариса Пономарьова. Голова Тальнівської районної спілки ветеранів та учасників АТО Василь Данилюк та волонтер Валентина Мельник подякували студентам і викладачам за постійну матеріальну і духовну підтримку бійців, які перебувають зоні АТО.4

У тому, що при такій великій кількості виступаючих, свято не було нудним, заслуга режисера-постановника Людмили Якименко, її помічників-студентів, а також творчих колективів районного будинку культури фольклорно-етнографічного гурту «Оріяни» (керівник Людмила Костенко), жіночого народного аматорського ансамблю «Тальнівчанки» (керівник Ірина Фурса), фітнес-клубу «Енергія» (керівник Ірина Присяжнюк).

Спільно з дирекцією коледжу вони доклали максимум зусиль, щоб свято вдалося на славу. Три години промайну, як одна мить.

Олег ШАТАЙЛО