^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
16.11.2017 14:00
278 переглядів
0 коментарів
Хто роздмухує ''Пламя''?

Три дні поспіль анонсувався у Звенигородці виступ вокально-інструментального ансамблю «Пламя», сама назва якого свідчить про його явно не українське походження. Вікіпедія прямо вказує, що «Пламя» є радянським і російським ансамблем. Тож зрання до вечора лунали з динаміка російськомовні пісні «розливу» 70–х років минулого століття: «Ідьот солдат по городу», «Нє надо печалиться», «Снег кружится», «Увезу тебя я в тундру» і т.д., котрі сприймалися звенигородцями і гостями міста неоднозначно. Молодші пародіювали їх, особливо походеньки «салдата в горадє», представники старшого покоління пригадували, як «увозілі» українців і в тундру, і до Сибіру. Були й такі, хто заледве бульбашки з носа не пускав, слухаючи мелодії «нашої юності» - аякже, ностальгія за есесесер. Та при цьому окремі представники громадськості таки дали цьому явищу принципову суспільно-політичну оцінку.

- Беручи до уваги вже те, що Звенигородський будинок культури анонсував виступ вокально-інструментального ансамблю з Російської Федерації, вважаю, що в умовах російської окупації значної частини України це неприпустимо, - сказав нашому кореспонденту депутат Звенигородської міської ради Михайло Солончук. - Я особисто направив відповідне звернення з даного приводу до керівників району. Адже не тільки для нас, а й для всього світу російська мова й культура сьогодні дедалі ширше символізують «рускій мір», кремлівську політику агресії, російський провінціалізм і запеклу ксенофобію.

Візьміть при цьому до уваги, що Америка вкотре посилила санкції проти Росії, а в нас на «малоросах», очевидно, через поступливість і безпринципність місцевого керівництва, ще й досі заробляють російські співаки. І це, наголошую, тоді, коли вікова русифікація українців перейшла в пряму військову агресію України.

Наступного ж дня, коли зі сцени будинку культури лунало оте бадьореньке «Ідьот салдат па гораду, по незнакомай уліце…» (чий то «салдат», по чийому «гораду»?), на Звенигородщину надійшла трагічна звістка: в зоні АТО від ворожої кулі загинув ще один уродженець нашого краю. Чи потрібні тут якісь коментарі?

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Наймасовіші та найвідоміші змагання на Звенигородщині