^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.10.2016 15:05
532 переглядів
0 коментарів
Якщо клініки для стерилізації немає...

Багато хто із катеринопільчан переймається проблемою, як можна запобігти небажаній вагітності домашніх улюбленців. За допомогою ми звернулися до ветлікаря Євгена Мандрики.

"Зараз є багато препаратів, які можна давати тваринам, щоб попередити небажану вагітність або знизити статеву активність. Ціна залежить від виробника. Так 10 пігулок "Контрик" коштує приблизно 21 гривню, а "Сексінону" – 29 гривень. Вони виготовляються для самок і самців окремо. А є ще препарат "Ноноестрон" (15 таблеток, близько 35 гривень) – універсальної дії, один препарат для всіх.

Таблетки зазвичай дають у пропорції 1 штука на десять кілограмів ваги тварини раз на два тижні. Це трохи складно, можна забути або поїхати кудись і не прослідкувати. "Забудькам" краще відразу брати "Кастріл" – 2 кубики коштують 26 гривень. До трьох кілограмів маси вистачить вколоти одного кубика, більше трьох – 2 кубики і так далі. Там своя схема. Чим зручний цей препарат – його можна колоти раз на півроку для собак, а для кішок раз на 4 місяці.

Звичайно, найкращий спосіб ─ стерилізація, але в Катеринополі немає клініки, де б проводились подібні операції. Хто потерпає за своїх улюбленців, возять у Ватутіне, казали, що там ця процедура коштує десь від 300 гривень", ─ розповів Євген.

Нагадаємо, що стерилізація самок та кастрація самців – операції різної складності та ціни. Стерилізація самок куди складніша, оскільки хірургічне втручання стосується внутрішніх органів. У обох випадках певний час тварина ще має перебувати під наглядом лікаря. У кожної з них період реабілітації проходить по-різному.

Щодо гормональних препаратів, то лікарі їх рекомендують, але наполягають, щоб ними не зловживали, бо тривале й безперервне їх використання може призвести улюбленця до тяжких хвороб.

"А я своїй кішечці вже протягом трьох років даю "Контрик" раз на місяць, допомагає. Восени стараюся робити перерву, щоб організм відпочив. Десь із січня знову даю. Втім, треба спостерігати, бо у кожної тварини свій організм. Як тільки бачу у пухнастої найменше збудження – біжу за таблетками. У будь-якому разі контрацепція кращий вихід, ніж викинуті на мороз маленькі голодні кошенята", ─ каже катеринопільчанка Лідія Голуб.

Щоб не зловживати контрацептивами, якийсь час можна спробувати давати тварині заспокійливі таблетки або краплі "Кіт Баюн" (50 таблеток, 45 гривень) "Фітекс" (10 мл – 60 гривень) та на період статевої активності ізолювати її від осіб протилежної статі.

Варто зауважити, що не тільки добрі господарі шукають шляхи запобігання небажаної вагітності у домашніх тварин, а й українські посадовці зробили крок до Європи: 7 жовтня рішенням сесії Черкаської обласної ради затверджено Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2016-2020 роки.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ