^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
13.11.2017 8:28
724 переглядів
0 коментарів
У Тальному дві вулиці можуть змінити назви

У Тальному мають перейменувати дві вулиці, які підпадають під декомунізацію – Островського та Кошового. Для цього депутати міської ради створять топонімічну комісію, яка запропонує нові назви. Рішення будуть приймати після обговорення пропозицій з жителями цих вулиць.

Зауважимо, Микола Островський потрапив до Всеукраїнського списку осіб, які підпадають під закон про декомунізацію за те, що служив у частинах особливого призначення Червоної армії (ЧОН), які боролися проти української державності, був співробітником Ізяславської ЧК (1919–1921), секретарем райкому комсомолу в Берездові та Ізяславі, секретарем окружкому комсомолу в Шепетівці (1924); бригадним комісаром Політуправління Червоної армії (1936). Вулиці з його іменем мали бути переіменовані ще до 21 листопада 2015 року. Але колишній мер Олександр Біленко, його апарат і деякі депутати всіляко противилися перейменуванню. Особливо вони не хотіли називати вулиці на честь борців за державну незалежність України. Вигадували про них всілякі чутки, поширені радянською пропагандою.

Втім, якщо із перейменуванням вулиці Островського все зрозуміло, то на перейменуванні вулиці, названої на честь члена підпільної організації «Молода гвардія» Олега Кошового, якого розстріляли окупанти 9 лютого 1943 року, наполягає Тальнівська райдержадміністрація. Аргументів нуль, зате є лист міській раді з вимогою виконання і звіту.

Степан ВІЗІРЕНКО

Читайте також: Медична реформа в Тальному - привід для суперечок