^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.11.2017 16:07
582 переглядів
0 коментарів
Медична реформа в Тальному - привід для суперечок

До депутатів Тальнівської районної ради звертаються матері стосовно незручностей, які виникли через перенесення з першого на другий поверх кабінетів, де проводили профілактичні щеплення малюкам і прийом здорових дітей.

24 жовтня на засіданні президії районної ради депутати розглянули це питання і звернулися до головного лікаря центральної районної лікарні Анатолія Майсюка «терміново повернути на попереднє місце кабінети…»

Двадцять сьомого, на сесії районної ради, він мав проінформувати про виконання. Замість того депутати почули від Майсюка про те, що ще центр первинної медико-санітарної допомоги не створений, а тому «говорити, де хто кого буде розміщувати, неможливо».

Таку позицію більшість депутатів розцінили як відверте знущання.

– На президії районної ради всі керівники фракцій та голова районної ради дуже сильно попросили вас зробити так, як хочуть люди. Ви зробили по-своєму, а точніше - нічого не зробили, і тепер мамки з немовлятами продовжують терпіти незручності, – звертається до доповідача депутат Ігор Новицький. – Нагадаю, районна рада – ваш роботодавець. Якщо не вирішите цю проблему, я думаю, ми з депутатами будемо розглядати питання, щоб висловити вам недовіру.

– Так! Підтримуємо! – залунало в залі.

А Ігор Валерійович продовжує:

– Коли ви зверталися за фінансовою допомогою до районної ради, ми, депутати, підтримували. А коли ми попросили – ви нам відмовили. Це перше. Друге – при реорганізації змінюється статус юридичної особи в якій ви будете головним лікарем. То хотів би, щоб ми рішенням районної ради як роботодавцем уклали з вами договір.

Виступ депутата Ігоря Новицького підтримали колеги Валентина Мельник, Людмила Якименко.

– Я зрозуміла, що це як горохом об стіну, – обурюється, дивлячись на Майсюка, депутат Валентина Сарана і продовжує, – Є діти і є їхнє здоров’я! Забаганок тут ніхто не вимагає! ¬

– Це виходить так, що «вторинка» вибере собі кращі кабінети, все, що краще. А цю жінку (має на увазі новопризначеного головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Анну Данилюк – ред.) ми підставимо. – обурюється депутат Павло Лаціна. Він пропонує, щоб розподілом кабінетів і майна займалася комісія, до якої входили б і депутати районної ради.

Депутат районної ради і завідувач педіатричним відділенням Олександра Назарук погоджується, що батькам було зручніше, коли вели прийом дітей на першому поверсі, бо там окремий вхід і три окремі кабінети.

– Зараз, коли відбувається розподіл на первинну і вторинну ланку, на першому поверсі розмістили кабінети «вторинки». На другому поверсі поліклініки – первинна ланка. Тепер коли мами приводять здорових дітей на прийом, поруч сидять хворі діти і дорослі, – продовжує Олександра Михайлівна.

– Як це питання сьогодні можна вирішити? – цікавиться у головного лікаря депутат Сергій Тульчинський.

У того чіткої відповіді нема.

З усього видно, Анатолій Майсюк не хоче поступатись. Він наполягає, що для розміщення первинної і вторинної ланки не вистачає 9 кабінетів.

– А ви пару аптек скоротіть та й будуть кабінети! – вигукують із залу депутати.

Зрозумівши, що головний лікар не поспішає прислухатися до пропозицій, депутати проголосували за протокольне доручення райдержадміністрації та головному лікарю ЦРЛ повернути кімнату здорових дітей на попереднє місце.

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: У Тальному створюють Центр первинної медико-санітарної допомоги