^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.11.2017 9:49
470 переглядів
0 коментарів
Як забезпечити катеринопільських АТОвців житлом та земельними ділянками?

25 жовтня відбулася сесія Катеринопільської районної ради. Одним із ключових питань засідання було вирішення наболілих проблем, пов’язаних із забезпеченням сімей учасників АТО земельними наділами та наданням їм фінансової допомоги для придбання житла.

"У ході роботи народні обранці затвердили районну програму забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2017-2020 роках, яку представив начальник управління соціального захисту населення Сергій Тищенко. Метою програми є сприяння вирішенню житлових проблем, підвищення соціального захисту та адаптації учасників АТО та членів їх сімей у Катеринопільському районі. Кредит за даною Програмою заплановано надавати на будівництво або на придбання житла. Програму сформовано за принципом спільної суспільної відповідальності органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву", а також безпосередньо учасників АТО та членів їх сімей", − йдеться на офіційному сайті Катеринопільської держадміністрації та районної ради.

Окрім того, депутати райради прийняли рішення звернутись до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації права учасниками АТО на першочергове отримання у власність земельних ділянок, "так як після змін у законодавстві вирішення даного питання значно ускладнюється, що призвело до зупинки процесу виділення землі захисникам".

Пояснюючи причини подібних "ускладнень", місцеві сільгоспвиробники апелюють до того, що вони не можуть вилучити по 2 гектари необхідних наділів для шкоди для себе, оскільки потрібно розривати угоду на весь орендований ними земельний наділ, і − в результаті – ця земля може потрапити на аукціон, тобто не повернеться до свого попереднього орендаря.

Цікавимось думкою щодо відповідних рішень райради у голови "Спілки учасників АТО Катеринопільщини" Віталія Калюжного.

− У цілому ми задоволені ухваленими рішеннями. Адже згідно з затвердженою програмою нам обіцяють (в порядку черги, звісно) надавати по 100 тисяч допомоги для вирішення житлових проблем раз у півріччя. Щодо земельних наділів – то це болюча проблема, оскільки є орендарі, які принципово не йдуть назустріч атовцям, відстоюючи свої інтереси. Сподіваємось, що підтримка райради зрушить цю проблему з місця. Рух є. І це – головне!

Поза тим Віталій Калюжний нагадав катеринопільчанам, що нині розпочався місячник збору гуманітарної допомоги для українських воїнів, що перебувають у зоні АТО, ініційований катеринопільською "Спілкою".

− Закликаю усіх земляків активно включатися у збір допомоги, − наголосив Віталій Васильович. − Координатором ми обрали головного лікаря Катеринопільської ЦРЛ Людмилу Борецьку, до неї можна звертатися із питаннями та за роз’ясненнями, куди доставляти гуманітарку. Загалом чекаємо на продукти харчування, картоплю, консервацію, чай, каву, цигарки тощо. Усе це буде відправлено на передову до наших побратимів.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: У Катеринополі планують установити стелу ''Героям Небесної Сотні''