^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.11.2017 8:10
1775 переглядів
0 коментарів
У Єрках відкрито єдиний в Україні ЦНАП, де реєструють акти цивільного стану

2 листопада у Єрківській територіальній громаді було урочисте відкриття оновленого Центру надання адміністративних послуг.

Перед селищною радою святкові приготування: будівлю прикрасили гірляндами з жовто-синіх кульок, поруч – трибуна для виступів, артисти та ведучі в очікуванні початку урочистостей, навпроти – представники громади, журналісти і навіть активісти-пікетувальники.

Почесними гостями свята стали Пан Камеран Худур (перший секретар посольства Швеції, директор Програми "U-LEADE з Європою" від Sida), Олександр Каменчук (начальнк відділу розвитку системи надання адміністративних послуг Міністерства економічного розвитку і торгівлі України), Ольга Калініченко (менеджер пілотних проектів з покращення якості місцевих послуг для населення Програми "U-LEADE з Європою"), Сергій Слинько (директор Черкаського відокремленого підрозділу установи Центру розвитку місцевого самоврядування), Віталій Верета (голова Катеринопільської районної ради) та Володимир Коваленко (перший заступник голови Катеринопільської державної адміністрації).

Відкрили захід ведучі – Віталій Надельнюк та Жанна Приємська, одягнені в народні українські костюми. Гостей та громаду вітали артисти: хор "Червона калина", школярі, Віталій Надельнюк.

Голова Єрківської ОТГ Леонід Польовий нагадав, що громаду було створено у жовтні 2015 року, її населення налічує майже 6 тисяч осіб, окрім Єрок до неї входять села – Радчиха та Залізнячка.

Досі при громаді уже функціонував ЦНАП, де працювало 2 адміністратори, які надавали 45 видів послуг, однак, завдячуючи грантовій підтримці − Програмі "U-LEAD з Європою", що фінансується Європейським Союзом, − Центр отримав нові меблі та техніку (шафи, столи, стільці, комп’ютери, кондиціонери тощо), а також спеціалізоване програмне забезпечення.

5 фахівців, що тут працюватимуть, пройшли навчання із підвищення кваліфікації і пропонуватимуть віднині аж 131 послугу (оформлення субсидій, реєстрація нерухомості, землеустрій, соціальний захист, оформлення пенсій тощо).

− Я радий вітати усіх вас на батьківщині В’ячеслава Чорновола, − звернувся Леонід Олексійович до гостей, − і вдячний експертам Програми"U-LEAD з Європою", які провели навчання для адміністраторів ЦНАП та інших посадових осіб Єрківської громади.

У результаті цього партнерства ми отримали не тільки оснащений за сучасними європейськими стандартами центр, а й освічених фахівців, які надаватимуть послуги швидко та якісно. Тепер в одному місці люди можуть отримати все те, що раніше доводилось оформлювати в різних структурах та кабінетах.

− Реформа децентралізації дає великі можливості громадам, які ставлять собі за мету підвищення рівня життя та розвиток інфраструктури, − наголосив Пан Камеран Худур, − Сподіваюсь, що відкриття Єрківського ЦНАПу буде гарним прикладом для наслідування. Ми всі повинні працювати задля того, щоб життя людей ставало комфортнішим, кращим – це та справа, що має об’єднувати чиновників та управлінців усіх рівнів.

− У сучасного ЦНАПу скляні двері. Це символізує прозорість влади до народу,− звернула увагу Ольга Калініченко, − Там встановлено прекрасне обладнання, але ми з вами розуміємо, що навіть не це головне. Головне – атмосфера, яка буде в ньому панувати. Нам обіцяли, що відвідувачів завжди будуть зустрічати з усмішкою. Щиро віримо, що так і буде. І на підтвердження – ось цей дощик, ніби благословення. У кожну родину бажаю гарного, щасливого життя! Слава Україні!

Після урочистого перерізання стрічки усіх бажаючих запросили до приміщення ЦНАПу. Леонід Польовий познайомив гостей із 5-ма співробітниками та повідомив, що невдовзі відбудеться акт реєстрації 10-ої новонародженої дитини сім’ї Лебедєвих.

− У нас єдиний ЦНАП в Україні, що проводить реєстрацію актів цивільного стану, − похвалився досягненнями начальник установи Анатолій Приходько. − Можемо зареєструвати шлюб. Поруч розміщено сучасну обрядову залу.

Щойно Павло та Катерина Лебедєви зареєстрували народження донечки Вікторії, присутні їх привітали, батьки отримали на згадку подарунок, а діти – солодощі.

Пан Камеран Худур розчулився:

− Усі реформи, що ми проводимо, ми робимо, насамперед, для наших дітей. Якщо вони житимуть добре, то, сподіваємось, на старість, поруч із ними і нам добре житиметься. У мене два сини і два коти. Бажаю всім вам прекрасного майбутнього!

Уже під час неофіційної частини свята почесні гості отримали на згадку пам’ятні знаки із зображенням В’ячеслава Чорновола та емблемою Єрківської об’єднаної територіальної громади.

Варто зауважити, що 19 жовтня модернізований ЦНАП за участю та при підтримці Програми "U-LEAD з Європою" було відкрито у Мокрокалигірській ОТГ. Голова Мокрокалигірської сільської ради Вікторія Пипа подякувала європейським партнерам за співпрацю та наголосила, що нарешті в громаді втілена у життя модель ефективного центру адмінпослуг: зручного та комфортного для людей сервісу.

Обидва ЦНАПи створені за європейськими стандартами, вони доступні для людей з інвалідністю, крім того, у приміщеннях обладнано дитячі куточоки. Один із комп’ютерів облаштовано для відвідувачів, щоб за потреби ті могли на ньому знайти необхідну інформацію або набрати чи роздрукувати необхідний документ.

До кінця 2017 року за підтримки Програми"U-LEAD з Європою" заплановане відкриття 26-ти ЦНАПів у нашій країні, а до кінця 2020-го – 600. Сподіваємось, якість надання адміністративних послуг при цьому тільки покращуватиметься.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Наших у Європі полюбили