^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
06.11.2017 12:17
762 переглядів
0 коментарів
На Тальнівщині знайшли поховання воїнів Другої світової війни

У Леґедзиному виявили декілька поховань бійців, які загинули 1941 року. «Ексгумацію проводив наш співробітник Назаров Олександр, один з кращих фахівців такого плану в області, – пише у Фейсбук директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк. – Згодом залишки бійця будуть перенесені до братської могили, поруч нашої школи».

Владислав Васильович каже, що знайшли декілька поховань. У одному молодий боєць рядового складу, найімовірніше прикордонник (припущення дослідників ґрунтуються на розташуванні кишень гімнастерки). Полеглому було до 25 років. Біля бійця – патрони в сумці та гвинтівка без затвору. За переказами хлопець був із Полтавщини.

В іншій могилі – чоловік, якому за 50. Офіцер.

Науковці обіцяють повідомити деталі пізніше, а поки тривають пошукові роботи із виявлення поховань та ексгумації бійців.

А тим часом, на засіданні комісії Тальнівської районної ради з питань комунальної власності розгорілися баталії стосовно того, що ж саме знаходиться біля Леґедзинської школи – обеліск Слави, чи Братська могила. Сільський голова каже, що могила, тому й попросив районну раду виправити помилку в документах. Натомість, обранці «переадресували» вирішення цього питання відділу освіти, запропонувавши передати «об’єкт» на баланс сільської ради, або провести процедуру його перейменування.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Коли і чому гітлерівці знищили хутір Павлопіль