^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
06.11.2017 9:32
514 переглядів
0 коментарів
Чи дуже порозкошуєш на 20 гривень?

27 жовтня депутати Тальнівської районної ради встановили вартість одноразового харчування учня у школах та НВК Тальнівщини: 12 гривень на день, а за триразове харчування одного вихованця у дошкіллі – 20 гривень на день.

Оплата за харчування дошкільнят розподіляється таким чином: 60% – кошти місцевих бюджетів (районного, об’єднаної територіальної громади, сільських рад) та 40 % витрат покриватиме батьківська плата.

Від сплати за харчування звільняються учні 1–4 класів та діти пільгових категорій:

– діти-сироти;

– діти, позбавлені батьківського піклування;

– діти, осіб, мобілізованих на військову службу, учасників антитерористичної операції, які безпосередньо перебувають в зоні АТО, загиблих військовослужбовців в зоні проведення АТО, інвалідів з числа учасників АТО, поранених в зоні АТО, на період лікування, демобілізованих із зони антитерористичної операції;

– діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

– діти інваліди та діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах;

– діти-переселенців із Криму і зони АТО.

Видатки за їх харчування проводяться за рахунок коштів місцевих бюджетів (районного, об’єднаної територіальної громади, сільських рад), у межах кошторисних призначень та наявних фінансових ресурсів на харчування, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Решта учнів харчуються стовідсотково за рахунок батьків, які щомісяця до 20 числа перераховують кошти на спецрахунок відділу освіти.

Зауважимо, на організацію харчування впродовж навчального року потрібно мільйон двісті тисяч гривень. Коштів вистачає лише до кінця року. Тому, на січень-червень 2018 року місцевій владі потрібно буде додатково «вишукати» 700 тисяч гривень.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Чиновники радять багатодітній матері возити дітей на навчання за власні кошти