^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
01.11.2017 19:13
540 переглядів
0 коментарів
У Зеленькові започатковано будівництво храму на честь Преображення Господнього

29 жовтня у селі Зеленьків започатковано будівництво нового храму Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан звершив чин освячення хреста та місця під будівництво Святопреображенського храму.

Недільного ранку у центрі села на місці, де має бути храм, людно. Поки чекають гостей, обговорюють події.

– Що вивішаю оголошення про освячення місця під будівництво храму – зірвуть! Вчора в обід знову чіпляв, – каже житель Зеленькова Віталій Іщенко.

– Цим вони нічого не досягнуть. Вільній від Москви церкві все рівно бути, бо в Україні має бути дійсно українське православ’я, – відповідає співрозмовник.

О пів на дев’яту до прихожан та гостей підходять митрополит Іоан та будівничий Володимир Мовчан. Сільська голова Валентина Деркач та жителька Зеленькова Людмила Кузло вітають їх запашними короваями.

Після чого владика у спільному служінні із настоятелем парафії протоієреєм Михайлом Василюком та духовенством Черкаської єпархії здійснили чин освячення місця під будівництво храму.

– Цей день радісний не лише для вас, а й для усієї нашої помісної Української православної церкви Київського патріархату, – каже під час виступу митрополит Іоан. – Адже постане ще один храм. Ми в цьому не сумніваємося, бо до цього будівництва долучився Володимир Петрович Мовчан – людина, яка любить Україну, любить Бога і допомагає будувати храми в Тальнівському благочинні. Але знайте: коли вашими руками буде зроблене щось для будівництву храму, тоді ваша душа прикипить до нього і вам буде що сказати своїм дітям і онукам. У вас, дорогі браття і сестри, будуть лунати усі православні молитви, які лунають в усіх православних храмах. Будуть звершуватися усі таїнства, які звершуються в усіх православних храмах. І нічим наша церква не відрізняється у вірі і богослужінні від православних церков.

Архіпастир наголосив на участі священиків Київського патріархату в захисті і утвердженні української державності та української церкви.

«Не буде в Україні ніякої диявольської Новоросії, не дамо розділити нашу Батьківщину. Наші священики спільно з іншими волонтерами допомагали бійцям. І перемогли, бо зупинили ворога, який планував за чотири дні захопити Україну. Не захопив і ніколи не захопить! Більше того – буде викинутий з України як сатана разом з тими своїми падшими демонами».

Із словом вдячності до владики звернувся настоятель храму отець Михайло:

«Божа справа несе доброту і любов. З любов’ю ми тут зібралися, тому Бог нам допоможе в усьому. А Вам владико, отці, парафіяни, гості хай Бог дає здоров’я і радості від того, що ми робимо на славу своєї церкви, на славу своєї України».

Із вітальним напутнім словом до зеленьківців звернувся і Володимир Мовчан:

«Мені дуже приємно, що з’являється така можливість побудувати храм у вашому селі. Бо нема ніякої логіки у тому, коли живеш в Україні, а в церкву ходиш російську. Але люди потрохи прозрівають. Вони розуміють, що колись у нас украли українську церкву, як украли сьогодні Крим і Донбас. Тому дай Боже, щоб ця церква була побудована, а головне, щоб у неї ходили люди і вірили в Бога і Україну».

Володимир Петрович подякував зеленьківцям, які прийшли на освячення і митрополиту за ту справу, яку він робить для утвердження дійсно українського православ’я.

– Сьогодні у нас історична подія, започатковується гарна, Божа справа. – каже сільська голова Валентина Деркач. Вона висловила слова вдячності архіпастирю, будівничим та всім присутнім.

Завершилося свято спільним виконанням давнього українського побажання «Многая літа».

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: У Тальному відбулося урочисте відкриття музею історії