^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
30.10.2017 9:14
815 переглядів
0 коментарів
Попри приписи цукровий завод у Тальному завзято продовжує труїти річку

У четвер 19 жовтня у центрі Тального через викиди із цукрового заводу, Тальянка знову набула сіро-бурого кольору. Вона мала специфічний удушливий запах.

У такому стані річка фактично від початку виробничого сезону на підприємстві.

Повідомляємо про стан річки заступника міського голови Віталія Марченка, а незабаром, перед сесією міської ради, ще й першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Гречку. Перший дивується від побаченого на фотографіях, другий каже, що вже знає і навіть повідомив про це еколога – «хай займається».

А тим часом щоб самотужки виявити джерело забруднення, разом із представниками місцевої громадської організації «Зелений Світ»,ідемо повз прокуратуру, через «уманський» місток, «Співоче поле» і далі в сторону цукрозаводу. Назустріч стрімка течія брудної води.

За десяток метрів від градирні – пристрою для охолодження води, повно пари. Гаряча вода із специфічним запахом тече через верх велетенських ємностей і струмками стікає в річку. Але не схоже на те, щоб вона аж настільки збільшувала течію і змінювала колір води.

Завод і градирню поєднують широкі гарячі труби, якими й постачається вода на охолодження. Пролягають вони через Тальянку. Тут теж не видно, щоб були пориви. Але ось уже за декілька метрів є ще одна труба. Саме з неї й тече смердючий бруд у річку.

Потреби йти далі нема. Вище по руслу лише півметровий потічок. Навколо якого припале осіннім листям болото.

– Чув, що недавно у нас була, якась перевірка через ваші публікації. Начальство дуже лютувало, – каже працівник заводу, який щось лагодить коло градирні.

Днем раніше на офіційному сайті Державної екологічної інспекції в Черкаській області з’явилася інформація про те, що під час проведення позапланової перевірки щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства Тальнівського цукрового заводу ТОВ«Панда» (юридична адреса: Київська обл., м. Васильків).було виявлено порушення вимог природоохоронного законодавства.

Як з’ясувалося на підприємстві відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, відсутня реєстрова карта об'єкту утворення, оброблення та утилізації відходів, не представлені договори передачі відходів та журнал обліку відходів та скид зворотних вод І категорії здійснюється з перевищенням, що є порушенням статей 44, 48, 70 Водного Кодексу України.

Матеріали перевірки направлено до Київського окружного адміністративного суду для прийняття рішення щодо застосування заходів реагування до ТОВ «Панда», а саме зобов'язати ТОВ «Панда» тимчасово зупинити діяльність за адресою м. Тальне, вул. Графська 2 до проведення заходів по ліквідації перевищень ГДК по азоту амонійному з дотриманням умов скидання стічних вод у Тальянку.

Усе ніби й правильно: є реагування екологів на порушення законодавства, але поки столичний суд ухвалить рішення пройде місяць. Потім дирекція цукрозаводу може подати апеляцію. Ще пройде пару місяців. А за цей час виробничий сезон на цукрозаводі просто закінчиться, а з ним і забруднення річки. Схоже на це і розраховує керівництво «Панди».

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: Через викиди в Тальнівських річках почала гинути риба