^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
23.10.2017 11:45
503 переглядів
0 коментарів
Лисянський район залишається в аутсайдерах із створення ОТГ

Заступник начальника управління агропромислового та економічного розвитку Лисянської РДА Анатолій Мальчик повідомив, що район займає четверте місце в області із врожайності ранніх зернових культур. Зокрема, валовий збір озимої пшениці склав 37 тис. тонн при урожаї 43,3 центнера з гектара, озимий ячмінь видав з гектара по 35,2 центнера зерна. Порівняно з минулим роком на цей час вироблено більше м’яса в живій вазі, зросли середньодобові прирости на відгодівлі ВРХ і свиней, збільшилося поголів’я молодняка корів і свиней. Разом з тим залишається проблемним збереження поголів’я худоби та низькі закупівельні ціни на продукцію тваринництва, що впливає на рентабельність галузі.

Спостерігається ріст розміру пенсій та заробітних плат. Нині середній розмір пенсії в районі становить 1641,38 грн., а середньомісячна зарплата – 5313 грн.

Лисянський район, за словами Мальчика, залишається в аутсайдерах із створення об’єднаних територіальних громад. Селищним головою Олександром Короленком ще навесні минулого року було ініційовано створення об’єднаної громади з центром у Лисянці. Однак, крім Дібрівки і Писарівки, долучитися до цієї спілки бажаючих не виявилося. Нещодавно представники селищної ради провели зустрічі з сільськими головами Смільчинець, Хижинець та Будищ, проте рішення про згоду на об’єднання там ще не прийняли. Зате активізувалися ініціативні групи по створенню Бужанської та Виноградської ОТГ, причому до останньої можуть приєднатися громади сіл Павлівка та Тинівка Жашківського району. Принаймні, жителі цих сіл виявили таке бажання.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Делегація з Лисянщини переймала досвід створення та розвитку ОТГ у полтавчан