^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.10.2017 22:55
325 переглядів
0 коментарів
Країна чекає на грамотних

5 жовтня в Тальнівському будівельно-економічному коледжі відбулася студентська науково-практична конференція «Ефективні технології в будівництві», присвячена 90-річчю навчального закладу.

У заході взяли участь студенти та викладачі семи навчальних закладів області та столиці України. А також, голова громадської організації «Зелений світ», депутат Тальнівської районної ради Анатолій Ковальов та громадський активіст-еколог Олександр Овчаренко.

– Проведення конференції в особливо важкий час для технікумів і коледжів, коли ми виживаємо всупереч тих нищівних дій, які чинить з нами міністерство освіти, має засвідчити високу підготовку фахівців, – каже у вступному слові директор коледжу Андрій Андрющенко. – Адже ми повинні пам’ятати, що будівництво приходить після війни. Саме будівельники і екологи мають відновлювати зруйнований ворогом схід України.

Директор Черкаського політехнічного технікуму, голова ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Черкаської області Дмитро Галат назвав проведення конференції визначною подією не лише в житті Тальнівського коледжу, а й усіх навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. Він переконаний, що проблеми із фінансуванням технікумів і коледжів штучні:

– Політики самі створюють проблеми, потім нам ніби і співчувають, але кажуть, що нічого не можуть зробити у цій ситуації. Але альтернативи підготовки спеціалістів для виробництва немає. Тільки в єдності наша сила, тому що зовнішні і внутрішні загрози досить суттєві на сьогодні.

Наступні виступаючі пленарного засідання зосередилися не на проблемах галузі, а на розкриті теми конференції. Анатолій Ковальов закликав молодь більше уваги звертати на екологічні технології та збереження навколишнього середовища.

– Буде виробництво – буде наша країна сильною, – переконаний Анатолій Костянтинович.

Про новітні технології утеплення будинків розповіла викладач Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Тетяна Панаськова. А доцент інституту дизайну та реклами при Київській Національній академії управління кадрами культури і мистецтва, кандидат технічних наук Олексій Заврзін розказав про використання природних ландшафтів у архітектурі.

Варто зауважити, що ще три кандидати наук – Андрій Андрющенко, Олена Липкань та Олександр Зубченко представляли Тальнівський будівельно-економічний коледж. Зокрема, Олександр Зубченко із неабияким захопленням розкрив тему нетрадиційних шляхів отримання енергії. Цю тему він досліджує не один десяток років. Має запатентовані винаходи і впевнений: його доробок обов’язково буде затребуваним у новітній енергетично незалежній Україні.

Далі студенти та викладачі працювали у двох секціях – «Технології будівництва» та «Енергозберігаючі технології».

Зауважимо, голова райдержадміністрації Василь Клименко сам не прийшов і замість себе прислав не свого заступника чи начальника відділу, а рядового спеціаліста відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Ірину Добріян.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Ювілей школи об’єднав покоління