^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
18.10.2017 8:30
744 переглядів
0 коментарів
На Покрову в Катеринополі вітали Захисників

Уже неподалік Будинку культури чутно було мелодії духового оркестру, який урочисто зустрічав наших воїнів. Катеринопільські атовці жваво спілкувалися на подвір’ї, очікуючи концерту. Фойє прикрашала тематична виставка, приурочена події. Це були дитячі малюнки, національні прапори, кевларова каска, козацька булава та атрибути військової справи – гільзи від набоїв, снарядів. З однієї із них символічно виглядали квіти, на знак перемоги добра над злом.

Зал поступово наповнився людьми. Захисники зайняли перші ряди. Урочистості розпочались із виступу голови Катеринопільської держадміністрації Ольги Ніколенко, яка привітала усіх чоловіків, що мали або матимуть відношення до захисту рідного краю – воїнів Другої світової, Героїв сьогодення, місцевих козаків та козачат, представників об’єднання "Катеринопільська самооборона", які "допомагають правоохоронцям забезпечувати порядок в районі" тощо. Ольга Петрівна побажала всім козацького здоров’я, духу, кохання, батьківського щастя і низько вклонилася Захисникам.

Далі розпочався концерт. Катеринопільських воїнів вітали працівники Будинку культури, діти та педагоги з музичної школи, учні та малеча з дитячих садочків.

З вітальним словом звернувся до присутніх і голова райради, колишній атовець, Віталій Верета, який висловив впевненість, що невдовзі до свята Захисників України добавиться ще одне – День Перемоги.

Після завершення концерту нам вдалося поспілкуватися з головою "Спілки учасників АТО Катеринопільщини", 35-річним Віталієм Калюжним, що воював свого часу у складі 1-ої окремої танкової бригади під Маріуполем та Волновахою.

Цікавимось проблемою виділення земельних наділів атовцям, чи зрушила справа з місця.

─ Так, слава Богу, зрушила, – каже Віталій Васильович. ─ Хоч не всі підприємці йдуть назустріч. Тільки окремі, а більшість орендарів чомусь не дають нам згоди на приватизацію. Головна причина, власне, в цьому. Однак нещодавно15 атовців отримали належних їм 2 гектари. Інші – в процесі виготовлення документів. Загалом на Катеринопільщині близько 240 учасників АТО, але є чимало таких, що отримали земельні наділи раніше.

─ А як вам було в зоні АТО? Як ставилось до підлеглих командування?

─ Мені пощастило воювати під керівництвом легендарного кіборга Героя України Євгенія Межевікіна. Коли воюєш поруч із такими людьми, то жоден ворог не страшний. Поряд мене були досвідчені, розумні, справедливі й, що надзвичайно важливо, ─ чесні офіцери. Тому не маю сумнівів, що перемога буде за нами.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: ''Деякі кажуть, що гостей у них не було десятки років''