^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
11.10.2017 10:07
920 переглядів
0 коментарів
Ватутінця судять за посягання на територіальну цілісність України

9 жовтня у Звенигородському районному суді відбулося чергове засідання у справі 41-річного ватутінця Євгенія Авдєєва, якого Прокуратура Черкаської області звинувачує у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

За інформацією СБУ, чоловік поширював у інтернет-мережі "ВКонтакті" антиукраїнські матеріали, закликав до вчинення зумисних дій щодо зміни кордонів країни.

"Подивитися в очі" обвинуваченому прийшли місцеві атовці, волонтери та просто небайдужі люди. Загалом до 20 осіб. У жодного із них не було співчуття до «прихильника руського міра». І лише 65-річний батько прийшов підтримати сина.

Розглядає справу суддя Володимир Дудніченко, який з початку АТО захищав цілісність України на її східних рубежах. На початку засідання він ознайомив присутніх із перебігом справи. Потім заслухав одного із свідків.

Понятий із Ватутіного, 1972 року народження, Петро Гогунець, запрошений співробітниками СБУ при обшуку помешкання обвинувачуваного у березні 2016 року, засвідчив, що правоохоронці ретельно досліджували комп’ютер Авдєєва. На його сторінці в інтернет-мережі "ВКонтакті" було знайдено багато антиукраїнської інформації (статті, фотокартки), заклики до повалення влади.

– Євгеній добровільно дав дозвіл на огляд комп’ютера. Однак він разом із батьком погрожував понятим. Мовляв, "як прийде наша влада, то побачимо, де ви будете", – розповів свідок.

На це обвинувачений відповів:

– Обвинувачення не визнаю. У мене є сумніви щодо легітимності влади, а не України. Я більший патріот, ніж ті, що ходять із прапором. Через їхні дії Україна втратила свої території. У мене не було мети розвалити державу.

Прокуратура висловила підозру Євгенію з приводу поширення відео "Будущее Украины", у якому були заклики до сепаратизму. Однак, при обшуку в обвинуваченого його не виявили.

Після цього прокурор звернувся до суду про подовження запобіжного заходу "тримання під вартою" строком на 60 діб. А адвокат Дмитро Ремша попросив призначити підзахисному стаціонарну судово-психіатричну експертизу, оскільки, як з’ясувалося, Євгеній раніше звертався до психіатра і йому ставили діагноз "розлад особистості".

Суд задовольнив прохання прокурора та адвоката. Однак замість стаціонарного психіатричного огляду, обрав амбулаторний.

Присутні в залі атовці та волонтери бурхливо відреагували на інформацію про психічний розлад обвинуваченого. Закликали його бути мужчиною і відповідати за свої дії та вчинки. Втім, на даному етапі рішенням суду залишились задоволені.

─ Поки що все йде нормально. А як буде далі – побачимо, – підсумували вони.

Натомість, сам обвинувачуваний називає засідання "не судом, а судилищем", де над ним, буцімто, здійснюють розправу ідеологічні супротивники. Цієї ж думки дотримується і його батько Валентин:

– Мій син ні в чому не винен. Бачте, скільки осіб у залі зібралося, щоб його засудити. Причина в тому, що вони "бандерлоги", а він колишній комуніст. Я ні тих, ні інших не підтримую. Мене навіть з піонерів вигнали. Я шахтар-пенсіонер. У мене 23 роки стажу на тяжких підземних роботах, син інвалід, а вони зараз мені грубіянять, погрожують (показує на присутніх у залі). Що мені заяву на них написати? Чи захисту суду просити? Чого Нелю Штепу відпустили, а мого сина судять? За що? За класи і пости в інтернеті?

Батько обвинуваченого розповів, що ще 2016 року Євгенія заочно судили за цими ж статтями, і він отримав умовний термін. Але прокурор подав на апеляцію.

З квітня 2016 до серпня 2017 року обвинувачений перебував у Москві. За його словами та словами батька, ремонтував побутову техніку (до цього працював у Ватутіному на газовій котельні). Неодружений. Дітей немає. Арештували його на вокзалі в Києві, коли повертавсь додому із заробітків. З тих пір під слідством.

Дату наступного судового засідання оприлюднять після проведення психіатричної експертизи.

– Це жахливо, коли в центрі України маємо людей, які підтримують антиукраїнську ворожу ідеологію, а ще гірше, коли нам розповідають, що окремі ватутінці воюють на боці сепаратистів. З цим треба боротися, – наголосив один із присутніх у залі суду.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Житель Ватутіного пропагував ''русский мир''