^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.10.2017 13:49
792 переглядів
0 коментарів
Трохи Європи в маленькому українському селі, про яке знають у Відні і Парижі

Ми звикли, що агробізнес на Тальнівщині – це в основному рослинництво. Тваринництво більш загайне, потребує додаткових вкладень і часу.

Але є в Новомайданецькому приватне сільськогосподарське підприємство з багатообіцяючою назвою «Лідер», яке робить потужний внесок у розвиток тваринництва. Не даремно ж саме на його базі провідні європейські фірми неодноразово проводили різноманітні семінари. Та власне й майданчани часто їздять за кордон переймати досвід.

Насправді ж це не просто підприємство, а сімейна справа, яку очолює Олександр Мегей. Разом з ним працюють дочки Олександра Васильовича і дружина. Загалом ПСП «Лідер» працевлаштувало 102 особи. Люди отримують високі зарплатні, що дозволяє не шукати заробітку в Польщі чи в будь-якій іншій країні.

Ось уже 25 років Олександр Мегей та його родина плідно працюють в Новомайданецькому. Обробляють 900 гектарів землі, вирощують 800 голів великої рогатої худоби, продають нетелей. Молоко в ПСП «Лідер» закуповують молокопереробні заводи «Лакталіс Україна». Отже, кожного разу, коли ви купуєте продукцію марок PRESIDENT, Societe, Lactel, Дольче, Лактонія, Фанні – знайте, що споживаєте молочний продукт із якісного молока, яке Олександр Васильович перевіряє за всіма стандартами.

У рік тут з кожної корови надоюють до 6 тисяч літрів молока відмінної якості. Немалу роль у цьому відіграють корми.

– Корів ми годуємо тричі на день, вранці – сінаж, в обід – силос та зелена маса, а ввечері – сіно. Ніякої хімії! – каже Олександр Мегей. – Зараз ми проводимо реконструкцію літнього табору, в який вложили 1 млн. гривень. Все облаштовано по-європейському.

Будівля літнього табору зроблена із матеріалів найвищої якості. Має ряд переваг та зручностей. Обладнана душовою кімнатою для доярок.

Далі прямуємо до бригади. Вже давно «Лідер» славиться хорошою технікою. Підприємство має добрі стосунки з австрійською компанією P?TTINGER, яка бере активну участь у житті новомайданецького підприємства. Тому колеги австрійці поганого не порадять. John Deer та сінаж Jumbo стали основними робочими колесами. Вся техніка не просто нова, а відповідає європейському стандарту. Ці новинки привозить з Австрії, Франції та інших країн дочка Олександра Васильовича – Галина Олександрівна.

Утім, як з’ясувалося, підприємству довелося пережити і не найкращі часи. Як часто буває в Україні з успішним бізнесом, завжди знайдуться охочі відібрати його.

– Найбільше сил, часу та здоров’я прийшлося витратити на боротьбу за повернення 197 гектарів державної землі, віджатої у мене Коротковим. 2012-го її незаконно передали структурам борошномельного олігарха Короткова. Той за дві ночі засіяв землю пшеницею. Замість 370 тисяч гривень орендної плати бюджет став отримувати трохи більше 200. Але навіть цю суму Коротков перераховував несистематично. Цікаво, що колишнє і теперішнє районне керівництво мовчало і не сприяло, щоб землю повернули тому, хто платив більше, – розповідає Олександр Васильович. – За 5 років я пройшов, мабуть, із сотню засідань у судах різних інстанцій. У грудні 2015 року Верховний суд у Києві скасував Короткову договір оренди. Але Тальнівська районна державна адміністрація відмовилася реєструвати договір зі мною як з попереднім орендарем. Знову подав до суду. 3 листопада 2016 року виграв і цей процес. Аж у травні 2017 року ми повернули «віджаті» гектари, які за цей час Коротков устиг передати в суборенду компаньйонам.

Керівник «Лідера» і досі не впевнений у завтрашньому дні. І чи дійсно настав кінець цим злодійським загарбуванням?

Історія із «земельною аферою» Короткова вкотре показує, наскільки у нас в Україні процвітає корупція та як беззахисно перед чиновниками почувається сільгоспвиробник. Навіть якщо він справно платить податки і співпрацює із світовими брендами.

– Ситуація з Коротковим – це наболіле, – посміхається нам одна з бухгалтерів, – але ми розвиваємося, розбудовуємося – і це основне.

Ірина РОТАЄНКО

Читайте також: У Тальному відзначали День працівників освіти