^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
09.10.2017 9:22
450 переглядів
0 коментарів
Делегація з Лисянщини переймала досвід створення та розвитку ОТГ у полтавчан

Делегація з Лисянщини у складі 9 осіб, яку очолювали голови РДА Володимир Павличук та заступник голови райради Олександр Галушка, два дні перебувала з навчальною метою в Полтавській області. Керівники району, депутати та сільські голови переймали досвід створення та розвитку об’єднаних територіальних громад на прикладі районних центрів Полтавщини, в рамках проекту «U-Lead з Європою: Україна – розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку».

– Насампередми відвідали місто Глобине, що є одним із першопрохідців децентралізації, – розповів депутат районної ради В’ячеслав Лациба. –Загалом в Полтавській області реформа розвивається досить активно. Так, в 2015 році на Полтавщині було створено 12 ОТГ, в 2016-у – їх кількість зросла до 23-х, у 2017-у – наразі офіційно сформовано 40 ОТГ, але до кінця року буде ще 3.Основні джерела наповнення бюджету в них: податок та збір на доходи фізичних осіб, субвенції від держави та додаткові інвестиції. Так, з дев’яти конкурсів на отримання гранту, в яких брала участь Глобинська ОТГ, перемогу отримала в чотирьох: придбання екскаватора-навантажувача, реконструкція каналізаційних очисних споруд, створення ЦНАПу, створення органів самоорганізації населення. Але тут гостро відчувається кадровий голод – немає кваліфікованих працівників. Також проблемним залишається питання освіти. Хоча, як повідомили представники Глобинської ОТГ, жоден заклад освіти, культури, соціального захисту не був закритий.

Лисянська делегація відвідала й іншу об’єднану територіальну громаду на Полтавщині – Семенівську, яка утворилася шляхом об’єднання з територіальними громадами чотирьох сіл. Такий варіант видався найбільш цікавим, бо на Лисянщині планують створювати громаду саме в такому складі.

Селищний голова Людмила Милашевич розповіла, що 20 років проробила на посаді сільського голови і відчувала себе «бовдуром» – люди приходили на прийом, просили про допомогу, а вона не могла нічого дати. Тепер тут стараються щоб кожен округ отримав соціальний проект – якщо в одному селі ремонт дороги, то в іншому – освітлення чи ремонт будинку культури тощо.

Однією з головних думок, які звучали на зустрічах, і яку потрібно буде врахувати в майбутньому, була та, що при об’єднанні має бути щонайменше дві громади, що дає можливість максимально наблизити до людей надання різних послуг і конкурувати між собою.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Із державною землею коїться ''щось незрозуміле і підозріле''