^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.10.2017 23:44
459 переглядів
0 коментарів
Чиновники радять багатодітній матері возити дітей на навчання за власні кошти

Багатодітна мама із Глибочка Тальнівського району Марина Біленька скаржиться, що уже декілька років безрезультатно звертається до чиновників, щоб допомогли із підвезенням дитини до школи. Її дочка Катя навчається у 10 класі Тальнівської школи №2.

– Рейсовий автобус ходить 2 рази на тиждень. Тому Катя добирається пішки, або попутками до Здобутку, а звідти «шкільним автобусом», – розповідає Марина Йосипівна. – Буває, возить чоловік, а то просимо, щоб хтось машиною підвіз.

Жінка каже, що із їхнього села 10 дітей шкільного віку навчаються в райцентрі та інших школах. Їхні батьки теж зверталися за допомогою щодо підвезення і до голови райдержадміністрації Василя Клименка і до голови районної ради Валентини Любомської, і до начальника відділу освіти Лариси Коваль. Але безрезультатно.

Як видно із витягу з протоколу засідання постійно діючої комісії райдержадміністрації від 24 листопада минулого року, начальник відділу освіти і директор Глибочківської школи виступили за те, щоб діти навчалися у селі. А не подобається, то возіть за власний кошт. А де взяти грошей, коли у сім’ї 6 дітей? Найменшому – 12...

– У листопаді минулого року на сесії сільської ради депутати, в тому числі і орендар Михайло Мороз, якому ми здали пай, проголосували проти виділення коштів на автобус, щоб підвозив дітей до Тального. Бояться, щоб у селі школу не закрили, бо тоді більшість поїде за знаннями в місто, – каже Марина Біленька.

У липні цього року Марина Йосипівна знову звернулася до голови райдержадміністрації Василя Клименка за допомогою. На цей раз її звернення переадресували в громаду, хоча Глибочок в ОТГ й не входить. Там пояснили: для того, щоб підвозити шкільним автобусом ученицю 10-Б класу Катерину Біленьку за маршрутом Тальне-Здобуток-Глибочок, потрібно отримати від Глибочківської сільської ради субвенцію.

І все знову повертається до того, з чого починалося: депутати сільської ради грошей на підвезення не дають…

Класний керівник Каті Віталій Власенко характеризує ученицю як старанну. Але через незручності із транспортом вона, буває, запізнюється до школи. Віталій Дмитрович переживає: «Незабаром о 5 вечора уже буде темна ніч, як дитина буде добиратися додому?». Він теж просить депутатів Глибочка допомогти із виділенням коштів на підвезення дітей на навчання в Тальне. Чи дослухаються вони і реально допоможуть багатодітній матері та, власне, і іншим односельцям, побачимо вже в найближчий час.

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: На Тальнівщині учні харчувалися за кошти батьків