^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
06.10.2017 16:33
288 переглядів
0 коментарів
Аудитори вказують на цілу низку факторів, котрі спричинили втрати чи недоотримання доходів бюджетів Звенигородського району

Коли заходить мова про вирішення тієї чи іншої проблеми, керманичі Звенигородського району нерідко розводять руками: немає, мовляв, грошей і на те, і на інше. І ні слова про те, де ж діваються ті гроші. На це запитання певною мірою дає відповідь аудиторське дослідження, проведене Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області за період 2012-2017 років.

Аудитори вказують на цілу низку факторів, котрі спричинили втрати чи недоотримання доходів бюджетів Звенигородського району. Зокрема, недостатній контроль місцевими органами влади та самоврядування за використанням земель державної й комунальної власності призвів до недоотримання місцевими бюджетами коштів на суму 542 тисячі гривень, внаслідок прийняття Звенигородською міською радою рішень щодо надання пільг окремим суб’єктам господарювання, міський бюджет втратив можливість залучити 319,3 тисячі гривень, а недоліки в управлінні майном комунальної власності не дали змоги місцевим бюджетам отримати 258,6 тисячі гривень.

Та це лише квіточки в порівнянні з тим, які кошті розтранжирені в районі через недостатній рівень внутрішнього контролю за використанням наявних ресурсів. Так, лише з цієї причини підприємства, установи та організації району в ході використання місцевих бюджетів допустили фінансових порушень на суму 25,8 мільйонів гривень, серед них і таких, що призвели до втрат майже 4 мільйони гривень.

Саме з цих причин спеціальний фонд району, попри спрямування його значної частини на капітальні видатки, не містить достатньо фінансів для вирішення соціальних проблем. А їх на Звенигородщині – хоч греблю гати. Взяти хоча б забезпечення Звенигородки питною водою, про що неодноразово йшлося на шпальтах нашої газети. Окрім того, на сьогодні системи водопостачання наявні лише у дванадцяти населених пунктів. Та й ті потребують ремонту. Не завершено і газифікації району. Взагалі ж житлово-комунальне господарство району вимагає чимало коштів, котрих, як бачимо, недоотримано лише з вини чиновників.

Вагомі капіталовкладення потрібні й для ремонту та поліпшення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти й культури. Досить сказати, що з наявних будинків культури та клубів в осінньо-зимовий період опалюється дише 30 їх відсотків. Отож і нинішнього року їх можна буде використовувати замість холодильників. Це ж стосується і сільських бібліотек.

З метою усунення виявлених недоліків та поліпшення ефективності використання бюджетних коштів аудитори надали органам виконавчої влади та місцевого самоврядування низку пропозицій. Та чи скористаються ними ті, від кого місцеві громади чекають розв’язання тих чи інших проблем?

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Задля ''галочки'', або Як на Звенигородщині основною проблемою питної води переймаються