^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
06.10.2017 7:25
867 переглядів
0 коментарів
Нагородження освітян Катеринопільщини

1 жовтня Україна відзначила День учителя. На радіо, телебаченні тривав безперервний марафон привітань учителів, людей, що навчили нас читати й писати, розповіли нам про безмежний таємничий світ, познайомили з глибинами історії, заклали основи гуманізму, патріотизму, любові до рідного слова, землі.

У Катеринополі для проведення урочистостей освітян запросили у Будинок культури. Фойє прикрашала виставка майстринь із Будинку дитячої та юнацької творчості. Усім педагогам діти роздали на згадку сувеніри – символ осені, жовті кленові листки.

Одним із перших привітав освітян зі святом перший заступник голови Катеринопільської райдержадміністрації Володимир Коваленко.

─ Важко працювати під час реформ, але все буде добре, ─ запевнив Володимир Андрійович. ─ Щастя, здоров’я, благополуччя, достатку вам, дорогі освітяни, хороших учнів, миру на нашій прекрасній землі, щоб усі ми жили в щасливій, квітучій, багатій Україні.

На честь свята розпочалась церемонія нагородження. "За високий професіоналізм і сумлінну працю" першою отримала грамоту керівник відділу освіти молоді та спорту Ірина Міненко. Володимир Коваленко нагадав, що на плечі Ірини Борисівни ліг тягар реформ (створення опорних шкіл, інноваційного навчального закладу), але вона з усім гідно впоралася.

Далі оголосили нагородження учителів. Керівники району щедро вітали освітян грамотами та відзнаками. У першу чергу нагороджували педагогів, діти яких зайняли призові місця на конкурсах та олімпіадах. Почесні грамоти отримали директор ліцею Анна Цьоменко, директор Катеринопільського НВК № 2 Лідія Мандрика, директор Вікнинського НВК Василь Кураш, директор Петраківського НВК Надія Гордієнко, Алла Гірник (2-га школа), Надія Ізвекова (ДНЗ "Казка"), Ніна Монахова (музична школа) тощо.

Однак найбільше вітань та квітів випало цього дня Галині Кравченко (педагогу музичної школи), що відзначала своє 50-річчя.

─ Прекрасна жінка і талановитий музикант, учитель, до якої діти з радістю записуються на заняття, – відрекомендував колегу директор музичної школи Микола Молоков.

На жаль, у список нагороджених чомусь не потрапив Олександр Бойченко – учитель, що чи не найбільше приклав зусиль до організації літнього кінотеатру, онлайн-бібліотеки при 1-ій школі. Як відомо, поміж його учнів теж є переможець цьогорічної обласної олімпіади. Батьки та вчителі містечка попросили редакцію розібратися, чому так трапилось. Ми спробували з’ясувати це у Ірини Міненко, неодноразово телефонували їй, але очільниця відділу освіти поки що не відповіла на наші дзвінки. Сподіваємось, згодом вона прояснить ситуацію і ми поінформуємо про це читачів.

"Як стати гарним учителем, завоювати довіру учнів та що є найскладнішим у цій професії? " – запитуємо у кращих педагогів району.

Василь Кураш (Вікнине): "Щоб стати гарним учителем, треба, насамперед, бути щирим і справедливим. Діти дуже тонко відчувають фальш, їх не проведеш. Відразу відчують. І несправедливості не пробачать. Якщо завинив, не варто викручуватись, краще відразу визнати свою помилку, попросити вибачення. А найскладніше ─ постійно тримати себе в руках. Щоб там у тебе не сталося, хворий ти чи здоровий, є настрій, чи не має, діти ні в чому не винні, треба всі негаразди облишити і йти до них із легким серцем".

Лариса Бойченко (Шостакове): "Необхідно любити свою професію. Я особисто себе в іншій ролі не уявляю. Це моє. А щодо негараздів, то вони швидко забуваються, я пам’ятаю тільки хороше.

Алла Гірник (2-га школа): "Головне – любити дітей. А найскладніше – знайти підхід до кожного, порозумітися з усіма батьками і дітьми".

Анна Цьоменко (ліцей): "Любити, дітей, іти на роботу з радістю, творити, не заспокоюватися, щоб і самій було цікаво, і дітям, тоді буде успіх. Звичайно, коли сам віддаєшся роботі на повну, то й від дітей очікуєш подібної віддачі, розуміння, відповідальності, але інколи – марно. Тож залишається тільки сподіватися, що колись до них це прийде.

Освітян району привітали святковим концертом працівники відділу культури та вчителі й вихованці музичної школи. Цьогоріч День учителя співпав із Днем музики. Вітаємо музикантів та педагогів!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Аманда Брайтенштайн подарувала бібліотеці англомовні книги, а районна влада – кошти на ремонт читальної зали