^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
05.10.2017 8:29
480 переглядів
0 коментарів
В криниці на Звенигородщині виявили ртуть

Такої тривоги в Юрковому – давньому поселенні на Звенигородщині, згаданого зокрема і творчості Тараса Шевченка, не було, мабуть, ще з часів гайдамаччини.

А почалося все з того, що набридло тамтешньому мешканцю Василеві Лазебникові ходити по воду до сусіда і взявся він чистити свою криницю, пересохлу та замулену. Та ледь приступив Василь Іванович до роботи, як виявив у мулі сріблясті горошинки. І немало - грамів триста, якщо не більше.

- Спочатку я не зрозумів, що це таке, - розповідає чоловік. – Потім удвох з дружиною допетрали: ртуть. Що робити далі, не знали. Тут уже не до води…

Як потрапила ртуть в криницю і скільки вона там пролежала, господар сказати не може, а різного роду здогадки лише нагнітали ситуацію серед мешканців Юркового.

Тим часом ні в сільській раді, ні у районних владних структурах, куди звернулися Лазебники, ніхто до пуття не знав, що робити з небезпечною знахідкою. У районному відділі ДСНС, котрий став останньою інстанцією, до якої достукалися потерпілі, їм пояснили, що відповідних засобів для збору та вивезення ртуті у них немає. І, оглянувши місце події, порадили господарям самим розрулити ситуацію: мовляв, вкиньте ту ртуть разом з мулом назад і засипте криницю, або разом з сільським головою вивезіть кудись подалі й прикопайте.

Це підтверджує і Анатолій Красюк - сільський голова Боровикового, до якого входить Юркове. І додає:

- Вони сказали, що не мають ні повноважень, ні можливостей, аби розбиратися зі ртуттю. Але як, коли прибрати її доступними нам способами не можна, викидати її навіть на звалища забороняється?

Ось так і лежала небезпечна речовина, наводячи страх на селян, які вже знали, що пари ртуті надзвичайно отруйні й можуть призвести до тяжких захворювань або й смерті. Й вже після того, як в Юрковому побували журналісти, рятувальники взялися збирати ртуть у пластикові бочки, сповістивши жителів села, що наступного дня прибудуть співробітники підрозділу хімічного захисту населення з обласного управління ДСНС і проведуть необхідні заходи на місці виявлення ртуті.

На сьогодні ртуть і забруднений ґрунт з двору Лазебників вивезли. Проте напруга серед жителів Юркового не спадає. Селяни не вірять, що місцеві поліціянти знайдуть зловмисника, а гарантії, що подібного роду сюрприз не причаївся і ще в будь-якій з наявних криниць, немає.

Марина ЛЕСЬ

Читайте також: Звенигородська поліція затримала злодія, що крав у містян металобрухт