^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
04.10.2017 21:04
781 переглядів
0 коментарів
У Лисянці хочуть поставити Богдана Хмельницького на ленінську платформу

27 вересня Лисянський районний суд зупинив дію рішення Лисянської селищної ради від 17 березня цього року, яким надано козацтву дозвіл на виготовлення проекту землеустрою та встановлення пам’ятного знаку гетьману Богдану Хмельницькому на місці колишнього пам’ятника Леніну в центрі Лисянки. В судовій ухвалі зазначено, що це рішення прийняте з метою уникнути фізичного протистояння і заподіянню шкоди правам, свободам та інтересам громадян селища.

– Судову тяганину спричинив голова селищної ради Олександр Короленко, який надав дозвіл громадській організації на встановлення пам’ятника, ігноруючи два попередні рішення громади, – переконаний голова Лисянської «Свободи» Сергій Іщенко. – Гасла "Україна це Європа" пусті без наповнення цінностями, які притаманні європейським країнам. Зокрема, обговорення суспільно важливих проектів з громадою. Цікаво, що до Переяславської ради на наших теренах діяли саме такі громадські інститути – вічова демократія, обрання суддів громадою. Це давало змогу громадянам безпосередньо впливати на владу у таких містечках як Лисянка.

26 вересня пам’ятний знак Богдану Хмельницькому був доставлений у Лисянку, а 28 планувалося встановити його на місці бетонного опудала вождя. Зараз там пам’ятний знак «Борцям за незалежність України».

Зауважимо, ініціативна група добивається щоб на центральній площі Лисянки заклали парк, а не увічнювали пам'ять «гетьмана, який віддав Україну на поругу Москві».

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: Лисянський Ленін виявився коштовним металобрухтом