^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
30.09.2017 23:21
527 переглядів
0 коментарів
Олексій Юрченко: міська рада і надалі допомагатиме лікарні

На сесії Тальнівської районної ради раз у раз звучало, що ось яка погана громада, що не хоче фінансувати районну лікарню.

– Нам не вистачає на медичне обслуговування населення 3,5 мільйона. Від громади дали лише 800 тисяч, – каже під час розгляду змін до бюджету начальник фінуправління РДА Наталія Шпичак.

Почувши одну сторону і не вислухавши іншу, голова обласної ради Олександр Вельбівець одразу нарікає:

– Всі кричать, ногами тупають, політичні сили підігрівають: «Це закриття районних лікарень»… Ви самі сьогодні закриваєте районну лікарню своїми рішеннями. Це я маю на увазі депутатів міської ради! Наголошую, не обласна рада, ні міністерство, ніхто інший не може прийняти рішення про закриття районної лікарні, крім як депутати районної ради. Але якщо у вас сьогодні нема грошей на її утримання, а громада каже – ні, ми – держава в державі, то ви в межах Тальнівського району через непорозуміння самі закриєте лікарню! Я хотів би щоб донесли цей посил депутатам громади.

У залі присутні декілька депутатів міської ради. Але вони не вносять ясність і не спростовують критику, очевидно через те, що перебувають в опозиції до міського голови. У своїй затятій злобі забуваючи, що міський голова самостійно такі рішення не приймає. Тому відповідальність в першу чергу лежить на них.

Після сесії ми поцікавилися у керівництва міської ради, чи дійсно вони не підтримують лікарню?

– Я часто чую від голови районної ради Валентини Любомської, голови РДА Василя Клименка, їхнього фінансового управління про те, що ми маємо надати 3,5 мільйона гривень субвенції на зарплати медикам. – розповідає міський голова Олексій Юрченко. – З чого? Перевиконання міського бюджету у серпні становило 3 мільйони гривень. Нам що, всі гроші віддати, а самим ніякі роботи не поводити в громаді і лише слухати про бюджет проїдання? Раз із фінансуванням лікарні склалася така критична ситуація, чому лише зараз розпочали реформу? До речі, ми не стоїмо осторонь проблем медицини, по можливості надаємо кошти на лікарню, і немалі.

– 26 липня отримали лист за підписом першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Гречки, в якому йшлося про те, що станом на початок місяця дефіцит коштів по лікарні становив 4 мільйони 666 тисяч гривень. Нас тоді просили надати 2,5 мільйона субвенції на зарплати медикам, – підтримує міського голову начальник фінансового управління міської ради Світлана Ковалишина. – Якщо врахувати, що ми повернули в районний бюджет 2 мільйони 8 тисяч 555 гривень державної субвенції, яка призначалася для первинної ланки, плюс надали 750 тисяч гривень із власного бюджету, то отримаємо ту суму, яку від нас просили. Якщо й надалі будуть загрози із фінансуванням лікарні, будемо виносити на бюджетну комісію, на сесію міської ради і вирішувати питання.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Керівництво Тальнівського району виганяє бібліотеку з приміщення?