^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
29.09.2017 8:30
633 переглядів
0 коментарів
Славне місто Ватутіне знову штормить

Славне місто Ватутіне знову штормить. Під кінець минулого тижня хтось осквернив меморіал Героям Небесної сотні, зрізавши зі щогли червоно-чорний прапор. Нагадаємо, що тільки недавно після довгих баталій три прапори – Державний, Європейського Союзу і національно-визвольний ─ зайняли місце біля монумента. Однак останній довго там не промайорів.

"Вранці 21 вересня до виконавчого комітету надійшла інформація про те, що біля пам’ятника Героям Небесної Сотні та Героям АТО, що знаходиться у Сквері "Пам'ять", відсутній чорно-червоний прапор. Хто його викрав ─ невідомо. Але мабуть для цих осіб пам'ять – це тільки слово з шести літер, а не данина героїзму людей, які загинули на кровавому майдані під час Революції Гідності та в жорновах антитерористичної операції.

Таким особам і їх діям ─ ГАНЬБА!" ─ йдеться на офіційному сайті Ватутінської міськради.

Ця подія викликала неабиякий резонанс поміж містян. Одні переконані, що червоно-чорний стяг – це прапор усіх патріотичних сил, інші тлумачать його як "бандерівський", опираючись на статтю у Вікіпедії, і наполягають, що він не має до Ватутіного жодного відношення.

─ Звертаюсь до групки Ватутінських ніби бандерівців: ваш партійний прапор ви можете повісить у вашому партійному офісі. А нав'язувать його усім мешканцям Ватутіного, думаю, що не варто. Ну не нав'язують же інші партії свої партійні прапори усім мешканцям Ватутіного. І це правильно. Над Ватутіним майорить Державний Прапор України. І цього достатньо. І це добре. І це влаштовує усіх. І це милує око, ─ пише Вікторія Ставр на сторінці "Місто Ватутіне" у "Фейсбук".

─ Коли Україна в стані війни, то воює під червоно-чорним прапором. Чорне ─ це Свята Українська земля, а червоне ─ кров пролита за нашу землю. Зараз на Сході наші козаки воюють під таким прапором, а в центрі України сєпари безкарно їх знімають. Смерть ворогам України, ─ відповідає Петро Гогунець на закиди опонентів.

─ Нехай він буде хоч і 1000 раз бандерівським, проте, не московським! Ніхто не давав права знімати прапор, під яким наші Захисники йдуть у бій, аби ми з вами не знали жахіть Війни! І цей прапор майорить не лише у Ватутіному, а в усіх куточках України! – наголошує дружина атовця Анастасія Яніна.

Аналізуючи суть проблеми, досліджуємо таке: червоний та чорний кольори – це улюблені, традиційні кольори українського народу. Саме вони найчастіше зустрічалися на одязі, крашанках та весільних рушниках. Червоно-чорний прапор (поруч із жовто-блакитним) ми бачимо на картині Іллі Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султану", консультантом при написанні якої був відомий історик Дмитро Яворницький. "Як ідеологічні кольори червоний і чорний були введені українськими Січовими стрільцями під час Першої світової війни. Вони вишивали собі червоним і чорним одяг, співали пісні про червоне і чорне, і саме ці кольори стали деяким символом української армії під час Першої світової", ─ читаємо на сайті "Довідка".

Офіційним прапором Організації українських націоналістів, як відомо, був блакитний стяг із золотим тризубом-мечем. Після розколу цієї структури крило Степана Бандери хотіло обрати своїм символом червоно-чорний прапор, але, через початок Другої світової війни, це рішення так і не було затверджене комісією (за матеріалами Вікіпедії). Отже, "бандерівським" цей стяг фактично так і не став.

Щодо популярності червоно-чорного прапора сьогодні знаходимо пояснення на офіційній сторінці "Правого сектора" – політсили, що обрала цей стяг своїм символом: "Такі барви прапора трактуються, як символ крові, що пролилася на чорну українську землю в процесі боротьби багатьох поколінь українців і використовуються сучасниками, як свідчення спадковості національно-визвольних змагань. Є вони, для українських націоналістів, так само священними, як і синьо-жовті барви української державності. З вірою, що "тільки червоно-чорний прапор боротьби утвердить на українських землях, від Сяну до Дону, синьо-жовтий стяг національної Волі", крокує український націоналізм до перемоги своїх ідей. До здобуття Української Соборної Самостійної Держави.

Для багатьох українців червоно-чорний стяг символізує "боротьбу, опір, рух уперед", це "українсько-революційний стяг" ("Dovidka.biz.ua"), і в цьому контексті він доречно вписується у згадуваний меморіал Героям Майдану та АТО, які під ним також боролись.

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: Звенигородські злодії вкрай знахабніли: обікрали магазин і свої речі залишили в його камері схову