^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
21.09.2017 17:57
765 переглядів
0 коментарів
Сесія Тальнівської міської ради триває другий тиждень. Невідомо, ще коли закінчиться

14 вересня, після майже тижневої перерви, депутати Тальнівської міської ради продовжили роботу другого пленарного засідання 11-ї позачергової сесії. З 26 депутатів на сесію прийшли 22.

Спочатку все йшло не передбачаючи конфліктів. За півгодини депутати, не заслуховуючи доповідачів, прийняли Програму забезпечення учасників АТО та членів їх сімей, які проживають на території Тальнівської міської ОТГ, житлом у 2017-2020 роках; прийняли рішення, яке стосувалося реорганізації бібліотечних закладів Тальнівської міської ради, внесли зміни та затвердили в новій редакції Статут Тальнівської дитячої музичної школи. Відправили на доопрацювання проект рішення «Про звільнення окремих категорій осіб від оплати вартості деяких адміністративних послуг, яка зараховується до бюджету громади»

А ось на розгляді питання про створення при міській раді посади інспектора праці… «забуксували».

Доповідати із даного питання мав юрист міської ради Михайло Солошенко. Але, цього дня він був на конкурсній комісії із призначення спеціаліста відділу культури, тому замість нього це зробив міський голова.

Депутати-виробничники із опозиційної до Юрченка групи та голова бюджетної комісії Алла Михальченко виступили проти введення такої посади. Обранці запропонували замість цього утворити комісію до якої ввійшли б, скажімо, директор ТОВ "КХП"Талне" з іноземними інвестиціями" Тетяна Шкода чи заступник директора приватного підприємства "Тальне-Агрохім" Олександр Гижко.

– Інспектор наділений широкими повноваженнями, підпорядковується він безпосередньо управлінню праці облдержадміністрації. Комісія, на відміну від інспектора праці, не наділена ніякими повноваженнями. Її приписи мають констатуючий, декларативний характер, – каже міський голова.

Ці аргументи не діють на опонентів. Щоб позбавити мера можливості надалі порушувати питання з призначенням інспектора праці, депутат Алла Михальченко озвучує пропозицію вивільнити вакантні посади в апараті міської ради.

Її підтримує депутат Олександр Гижко. Він як завжди довго говорить, але суть його промови зводиться до одного:

– Кому буде підпорядкований інспектор – раді, чи міському голові?

– Перевірки здійснює уповноважена особа згідно з графіком. Відповідно, комісія не може бути уповноваженою особою, – читає депутат Віталій Шуляк роз’яснення управління праці. – Прийде комісія, підприємець скаже хто ви такі і на цьому їхня робота буде завершена.

Далі слово має депутат Микола Гурбич:

– Свого часу мені довелося очолювати комісію по перевірці охорони праці, – каже Микола Теофанович. – Скажу чесно, якби не було б у її складі інспектора з праці, то результати комісії зводилися б до нуля. Лише він має офіційні повноваження.

У цьому переконаний і колишній працівник податкової інспекції, а нині працівник міської ради Олег Сноз. Він теж колись входив до такої комісії.

Слухаючи сторони, пригадалося, як колишня інспектор із праці Тальнівського району декілька років тому, на одній із нарад у голови, бідкалася, що її не пустили із перевіркою на КХП.

Вдосталь наговорившись, депутати пропонують перенести це питання на наступний раз, коли буде начальник фінансового управління Світлана Ковалишина та депутат Тетяна Геращенкова, які це питання готували.

Попри це міський голова ставить проект рішення на голосування. Результат передбачуваний: 8 – «за», 9 – «утримались», «проти» – депутати Гижко, Мамалига, Михальченко, Міщенко, Сідько, Шкода. Схоже наступного разу ця історія матиме продовження.

Далі депутати за півгодини проголосували ще 7 питань. Зокрема, одноголосно затвердили детальні плани території під кафе і міське кладовище. Розглянули земельні питання. Затвердили структуру та чисельність працівників закладів освіти громади та внесли зміни до штатного розпису економіко-математичного ліцею на 2017-2018 навчальний рік.

Залишилось затвердити в новій редакції статути комунальних підприємств. Попри те, що їх обговорювали на регламентній комісії і на погоджувальній раді, Олексій Юрченко каже «у статутах є моменти, які обмежують повноваження міського голови і суперечать закону та регламенту міської ради».

Депутати 20 хвилин дискутують, після чого ще на 20 хвилин ідуть на перерву, щоб всі, хто не прочитав статут комунального підприємства «Гірський Тікич» могли ознайомитися з ним.

Повертаються і знову дискутують. Через 20 хвилин міський голова каже, що це питання не готове і знову оголошує перерву на невизначений термін

Нагадаємо, 8 вересня деструктивна позиція депутатів-опозиціонерів остаточно паралізувала роботу сесії. Отож, міському голові Олексію Юрченку не залишалося нічого іншого як оголосити перерву на невизначений термін.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Політичний двобій у Тальнівській міській раді