^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
20.09.2017 22:47
577 переглядів
0 коментарів
ТЕГИ: Цікаво

Міфи про кішок, в які вірять практично всі

Кішки живуть разом з людьми тисячоліттями. Однак як багато ми про них не знаємо! Патріоти України вирішили розвінчати деякі міфи про наших хвостатих улюбленців.

1. Кішки лікують себе самі, зализуючи рани. Невеликі ранки і подряпини кішці можна дозволити недовго вилизувати, це дезінфікує їх і сприяє загоєнню. Якщо ж рана велика або вилизування занадто наполегливе, то воно може збільшити і навіть поглибити її. Шорстка поверхня котячого язика, немов наждак, здирає верхні шари шкіри, сповільнюючи загоєння.

2. Кішки підтримують рівновагу за допомогою вусів. Вуса (вібрісcи) у кішок - органи дотику, і до рівноваги вони не мають ні найменшого відношення.

3. Кішка і собака - вороги. Розповіді про споконвічну ворожнечу кішки і собаки необґрунтовані. Просто вони говорять різними мовами, часто взаємно не розуміючи один одного. Іноді зустрічаються тварини з яскраво вираженим мисливським інстинктом або надмірно агресивні, деякі люди спеціально нацьковують своїх собак на кішок. Однак тварини, що живуть в одній родині, чудово ладнають один з одним, і деякі товариські миролюбні собаки готові дружити з усіма кішками на світі.

4. Кішки бачать у темряві, як удень. Ще одна поширена помилка.Насправді кішки бачать у темряві трохи краще людей (у них все таки очі, а не фари). Але! Справа в тому, що кішки природжені мисливці! Те, що ми звемо вусами, це у кішок вібриси. Вони розташовані не тільки на подушечках вусів, але й на бровах, щоках, лапках. І вушка на верхівці, які все-е чують!Це їх локаційні пристрої, за допомогою яких вони точно ідентифікують місце розташування об'єкта. Крім усього іншого, навіть удень зір кішок не ідеальний. На жаль, наші домашні вихованці страждають далекозорістю і часом не помічають того, що діється у них під носом. Наприклад, миску з їжею вони визначають за запахом. До речі, принюхуючись до їжі, вони всього-навсього хочуть знати її температуру, а не смак.

5. Якщо кішка не гуляє на вулиці, то вона не може захворіти. Збудники небезпечних захворювань можуть потрапити в квартиру на одязі та взутті господарів, а також через заражені недоброякісні продукти харчування для кішки.

6. Після стерилізації коти стають товстими і ледачими. Точніше, вони стають більш поступливими та спокійними, що деякі люди сприймають за лінь. Насправді будь-який кіт - і кастрований, і некастрований - спить в день не менше 18 годин. А взимку і зовсім дрихне добу безперервно, встаючи тільки поїсти. Коту, щоб відчувати себе нормальним котом в самому розквіті сил, потрібна постійна присутність двох кішок «в охоті». Не можете йому це забезпечити - каструйте.

7. Кішки завжди безболісно приземляються на лапи. Домашні кішки - відмінні акробати, а вроджений інстинкт допомагає падаючій кішці приземлятися на лапи. Спочатку вона повертає голову і передні лапи, потім, кермуючи хвостом, - задню частину тіла. Таким чином, всі чотири лапи спрямовані до землі. Однак це не означає, що кішка невразлива і не відчуває біль. Падіння з великої висоти дуже часто призводить до переломів кісток, і тварина може навіть розбитися на смерть.

8. Сіамські кішки агресивні насправді, не більше, ніж всі інші породи.Тільки людина, її жорстоке поводження і нерозуміння можуть зробити тварину агресивною. Сіамські кішки просто дуже стрибучі та темпераментні, яскравіше інших висловлюють свої емоції. Та й голос у них гучний (але не найгучніший з усіх, це теж помилка, сфінкси, наприклад, ревуть так, що сіами відпочивають).

9. Кішки підступні і поводяться погано зло своїм господарям. Проблеми з поведінкою зазвичай пов'язані зі стресом. Кішки дуже чутливі до змін в розпорядку дня господаря, до ремонту і сімейних сварок. Це викликає у них стрес і депресію. Поведінкові проблеми також можуть бути обумовлені різними хворобами. Якщо кішка починає робити свої справи не в спеціально відведеному для цього місці, у неї може бути захворювання нирок.

10. Котам необхідна риба. Цей міф знаходить своє вираження і в складі готових котячих кормів, багато з них включають в якості компонента рибу.Ви бачили коли-небудь собачий корм з рибою? Думаю, що ні - собакам риба не потрібна. Не потрібна вона і кішкам. Цей міф має під собою наукову основу. Як вже говорилося, кішкам потрібен таурин і вітамін, А, а риб'ячі продукти - хороше джерело того й іншого. Однак багато м'ясних продуктів містять достатню кількість і таурину, і вітаміну А. Тому думка, що кішкам обов'язково потрібна риба, неправильна.

Читайте також: Десять наймогутніших організацій світу