^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
19.09.2017 17:55
505 переглядів
0 коментарів
Людмила Борецька про завищення цін на медпослуги

Головний лікар Катеринопільської центральної районної лікарні Людмила Борецька прокоментувала ситуацію щодо звинувачення очолюваного нею закладу в завищенні цін на платні медичні послуги.

14 вересня на сайті телеканалу "Вікка" з’явилася інформація про те, що Антимонопольний комітет виявив порушення законодавства за статтею "Про захист економічної конкуренції" у трьох центральних лікарнях Черкащини (Катеринопільській, Уманській та Чорнобаївській) ─ необґрунтоване завищення вартості платних медичних послуг при проведенні медичних оглядів.

"Лікарні, до собівартості послуг, окрім заробітної плати з нарахуваннями необхідних лікарів-спеціалістів, включили заробітну плату з нарахуваннями медичних сестер, медичних реєстраторів, молодших медичних сестер, які, згідно з наказами Міністерства охорони здоров’я України, не повинні входити до складу відповідних комісій", ─ йдеться на сайті телеканалу з посиланням на прес-службу відділення Антимонопольного комітету в Черкаській області.

Тому комітет зобов’язав привести ціни у згадуваних медичних закладах до економічно обґрунтованого рівня й відзвітувати про це в тримісячний термін.

Людмилу Борецьку такі звинувачення дивують:

─ У нас ціни на платні медичні послуги затверджені на рівні Черкас ще у 2012 році. Ми їх самі не вигадуємо і не встановлюємо. На даний момент вони вже досить застарілі, враховуючи сучасний рівень життя. Ми склали розрахунок на збільшення, але поки що його не затвердили. Зараз, порівняно з деякими іншими районами, наші ціни навіть менші. Лікарня не може самостійно виключити з розрахунку оплату роботи медсестер, санітарів, реєстраторів, оскільки є єдина методика, за якою усі медзаклади працюють, формують цінову сітку, інакше у нас не приймуть документи на затвердження. Ми не зацікавлені працювати з недоліками або ж вимагати з людей зайві гроші. Слід зауважити також, що при проходженні медогляду працюють не тільки лікарі, а весь заклад у цілому: реєстратор видає перепустки, медсестра робить записи, санітарки миють підлогу, тож не зовсім коректно було б позбавляти їх оплати. Звичайно, якщо до нас надійде нова методика розрахунку, то працюватимемо за нею. А поки що в нас ціни прийнятні: медогляд при працевлаштуванні коштує 144 гривні, обов’язковий профілактичний (для окремих професій) – 30, на водійські права – 65 (без вартості бланка), для виїзду за кордон – 68 (для чоловіків) і 80 (для жінок). Отримаємо нові розпорядження – будемо виконувати.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Антимонопольний комітет виявив, що Катеринопільська райлікарня завищує ціни на медичні послуги