^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
14.09.2017 9:11
647 переглядів
0 коментарів
У сільських бібліотеках дев’ять місяців книги залишаються безгоспними

Дев’ять місяців більшість сільських рад Тальнівського району не приймають книжковий фонд своїх бібліотек. Когось не влаштовує, що передають книги ще комуністичних часів, у когось не збігається кількість і сума…

Передача фондів мала завершитися ще у квітні, але триває досі.

– Мене дивує позиція сільських голів. Ці книги були, є і будуть в селі. Передача відбувається лише з балансу на баланс. Адже згідно рішення районної ради центральну бібліотеку і відділ комплектування літератури, передали міській громаді, – каже заступник директора центральної бібліотеки Ніна Діякевич. – Відповідальність за книжкові фонди несуть завідувачі сільських бібліотек. Вони щороку підписували інвентаризацію. Тому тепер, коли прийняте рішення передати на сільські ради книжкові фонди, не доцільно говорити, що чогось немає або є не в тій кількості.

У центральній бібліотеці кажуть, що 17 сільських рад уже взяли на баланс бібліотечний фонд. Натомість заступник голови Тальнівської РДА Тетяна Півторак не зовсім згодна:

– На сьогодні у секторі культури є акти прийому передачі, надані Кривоколінською, Кобринівською, Корсунською, Леґедзинською сільськими радами. Білашківська, Лащівська та Шаулиська надали ще й рішення сільських рад.

Депутати районної ради доручили райдержадміністрації закінчити передачу книжкових фондів до 15 вересня.

Ми ж чекали 9 місяців, почекаємо ще трохи. Гляди, нарешті нас запросять на «усиновлення» покинутих районною адміністрацією і районною радою,бібліотек.

Нагадаємо: це Тальнівська райдержадміністрація в особі Василя Клименка та районна рада в особі Валентини Любомської, які підписали відповідні документи, показали всій Україні, як не потрібно проводити реорганізацію бібліотечної системи. Тепер у районі відсутнє централізоване керівництво цією галуззю.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Політичний двобій у Тальнівській міській раді