^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
12.09.2017 9:36
981 переглядів
0 коментарів
На центральному майдані Звенигородки відбулося свято винограду, меду та вина

Вже втретє за ініціативи та підтримки районної ради на центральному майдані Звенигородки минулої суботи відбулося свято винограду, меду та вина, в якому взяли участь не тільки виноградарі та майстри високих медозборів зі Звенигородщини, а й Ватутіного, Лисянського, Катеринопільського, Маньківського, Монастирищенського, Смілянського, Уманського та інших районів Черкащини. Цьогоріч на свято завітали зі своєю продукцією й одесити – представники Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова», де, окрім відмінного вина, займаються вирощуванням різних сортів столового винограду. Отож звенигородці та гості міста мали змогу оцінити та придбати як виноград різних сортів, так і запашний мед, посмакувати добірним виноградним вином, медовухою та медовим квасом, виготовленим за старовинними рецептами.

Зрозуміло, якщо вести мову про вино, то тут на висоті були одесити. Досить швидко «розмели» і їхній виноград, ціни на який були чи не найнижчими. Та, разом з тим, таїровці захоплювалися місцевими медами, передусім акацієвим та з різнотрав’я. І першість на виставці меду першість міцно утримували господарі – звенигородські пасічники, серед яких є чимало ентузіастів та новаторів, які не просто займаються бджільництвом (всього ж вони утримують понад 6000 бджолосімей), а й постійно експериментують, впроваджуючи у своїх господарствах чимало нового й прогресивного.

Високо оцінили одеські науковці й окремі сорти винограду. До речі, свого часу інститут співпрацював з колишнім Звенигородським сільськогосподарським технікумом і мав на батьківщині Тараса Шевченка спільний з ним виноградник.

Свою ж оцінку продукції пасічників, виноградарів та виноробів надала спеціально створена дегустаційна комісія. В номінації найважче гроно винограду перемогу здобув Володимир Мусатов з Шевченкового, найважчу ягоду винограду мав звенигородець Віктор Чупріненко, він же виставив й найбільшу кількість сортів винограду.

В представленій продукції меду за найбільшу кількість його сортів лідером визнали Романа Гайдука з Лисянки, за найоригінальнішу продукцію бджільництва – Ігоря Бабенка, за оригінальне оформлення місця – Максима Стрільченка (обидва із Звенигородки)

Серед виноробів найкраще біле вино було у Олександра Балковенка зі Шполи, червоне вино у Катерини Іщенко зі Звенигородки. А найбільше – 12 видів вина представив Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова».

Переможцям у номінаціях голова районної ради Володимир Кучер вручив відповідні відзнаки, а іншим учасникам – дипломи Звенигородської райради. А всім учасникам свята дарували гарний настрій самодіяльні артисти як зі Звенигородщини,так і з сусідніх районів.

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

Читайте також: Бджільницькому роду нема переводу