^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
12.09.2017 7:48
1838 переглядів
0 коментарів
Політичний двобій у Тальнівській міській раді

У п’ятницю 8 вересня сесія Тальнівської міської ради тривала не більше години. За цей час депутати не змогли навіть порядок денний затвердити. А все через безглузду принциповість опозиційної до мера більшості, яка закінчилася перервою на невизначений термін…

Усе почалося з того, що міський голова Олексій Юрченко відмовився виконувати забаганку депутата Олександра Гижка і не дав опозиції внести до порядку денного звіт тимчасово виконуючої обов’язки керуючого справами виконавчого комітету міської ради та начальника сектору економічного розвитку, мотивуючи тим, що це не передбачено законодавством.

– Кого ви призначали, чи затверджували на посаді, того і вимагайте звіт, – підтримує міського голову юрист Михайло Солошенко.Фахівець посилається на статтю 26 Закону України «Про місцеве самоврядування».

Втім опозиційний депутат хоче скористатися іншим законом і іншою статтею, де йдеться про його право «порушити питання про недовіру та звільнення посадових осіб».

А ще пан Гижко захотів, щоб, як то кажуть, з голосу прямо тут і негайно включили до порядку денного питання скасування рішення виконавчого комітету, яке стосувалося затвердження статутів комунальних підприємств. Він вважає, що це суперечить закону України.

– Ви маєте повноваження давати оцінку законності прийнятих рішень? – цікавиться юрист Солошенко.

Відповіді нема. Адже це повноваження суду.

Депутата не бентежить, що питання не розглядалося на профільній комісії, на узгоджувальній раді, що відсутній проект рішення. Гижку вистачить безвідмовної підтримки підконтрольної депутатської групи.Але коли міський голова поцікавився де ж висновок цієї самої групи, то довелося робити перерву на 15 хвилин, щоб опозиціонери нашвидкуруч «родили» проект рішення і протокол депутатського зібрання. Підписи під яким ставили на коліні прямо в залі.

Після перерви знову наполягання на включенні до порядку денного скасування рішення про реєстрацію статутів.

– Моє право вносити пропозицію… А ваше право наложити вето, – звертається до міського голови Олександр Гижко.

У своєму виступі він згадав юриста міської ради Володимира Володіна. Тому той попросив слова.

– Для депутата Гижка я передовсім виборець, тому він не має права зневажливо ставитися до мене,– каже Володимир Геннадійович і звертається до лідера опозиційної більшості. – Ви постійно створюєте конфлікти. Постійно! Ви самі, як депутат, звітувалися? Як виборець цікавлюся: скільки ви зробили проектів рішень? А зараз я звертаюся до ради і до громади з повідомленням, що 27 червня 2017 року на засіданні комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, будівництва, перспективного розвитку та охорони навколишнього середовища, екології голова комісії Гижко Олександр Миколайович діючи у власних приватних інтересах…

Виступ обриває ґвалт декількох емоційних депутаток. Їм не подобається те, що каже юрист. Складається враження – їх мета не дати Володіну говорити. Попри крики в залі, виступаючий закликає шанобливо ставитися до виборця.

– Яка, вибачте, шана! Прозвучало ваше прізвище…, – вигукує депутат Дімітрова.

– Ларисо Іванівно, і до вас дійде черга. Розкажете, на яких підставах перебуваєте на посаді? На підставі якого розпорядження?

У залі емоції аж зашкалюють.

– Дивіться як вони захищають один одного, коли звучить повідомлення про корупцію, – продовжує Володимир Володін.

Він стверджує, що депутат Олександр Гижко, коли розглядалося питання виділення земельної ділянки дружині його керівника Людмилі Підгорній, ні на засіданні комісії, головою якої є, ні на сесії, не заявляв про конфлікт інтересів.

Знову ґвалт в залі і знову прохання виступаючого не перебивати.

– В смислі не перебивайте! Я зараз підійду ще ближче, – сердиться Гижко і робить декілька кроків в сторону Володіна. – Ви хоч раз на земельній комісії були?

У залі чути голос депутата Неділька. Він розмахує папірцем і ображає Володіна. Очевидно, що у такий спосіб Неділько зводить рахунки із людиною, яка звинувачує його у пропаганді забороненої комуністичної символіки.

Щоб хоч трохи розрядити ситуацію депутат Микола Гурбич просить «не створювати аварійно-небезпечної ситуації» і на сесії розглянути питання, які «пройшли» комісії і погоджувальну раду. Микола Теофанович пропонує пропозиції Гижка обговорити на погоджувальній раді, адже депутати не призначали цих посадових осіб, тому і вимагати звітності не мають права.

– Тепер ми будемо терпіти їх всю каденцію? – запитує депутат Олександр Маринченко у депутата Миколи Гурбича.

У діях опозиційної до мера більшості чітко вимальовується схема: звіт неугодних їм посадовців міської ради, недовіра і подальше звільнення із займаних посад.

Тому депутата Гурбича, не почув депутат Гижко, який як мантру повторював:

– Поставимо мої пропозиції на голосування і будемо «рухатися» далі.

Така деструктивна позиція депутатів-опозиціонерів остаточно паралізувала роботу сесії. Отож, міському голові Олексію Юрченку не залишалося нічого іншого як оголосити перерву на невизначений термін.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Тальнівська міська рада мільйон гривень розподіляла