^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
11.09.2017 13:08
623 переглядів
0 коментарів
У деяких школах Тальнівщини учні не забезпечені харчуванням

До редакції телефонують жителі сіл Тальнівського району і розповідають, що у їхніх школах не працюють їдальні для учнів. Прокоментувати претензії батьків ми попросили начальника відділу освіти Тальнівської райдержадміністрації Ларису Коваль.

– Дійсно, в деяких школах району виникла ціла проблема. Така ситуація склалася через незадовільні розрахунки батьків за харчування їхніх дітей. Поки заборгованість не сплатять, готувати не розпочнемо. У деяких селах вона складає чималу суму. Наприклад, по Мошурівській школі вона становить 6 тисяч гривень.

Зауважимо, у школах району за кошти бюджету харчуються лише діти атовців, сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, малозабезпечені (за наявності довідки із управління соціального захисту) та 16 дітей переселенців. За решту учнів сплачують батьки. При чому в кожній школі сума різна. Усе залежить від співпраці із орендарями земель, а також від бажання чи небажання батьків здавати продукти.

– Ми хотіли, щоб були місцеві постачальники послуг з організації харчування. Але вони відмовилися, бо є законодавство, яке регулює постачання. Усе робиться через систему «Прозоро». Переможець має забезпечувати продуктами не окрему школу, а всі навчальні заклади району, – розповідає Лариса Вікторівна. – У цьому році постачальником шкіл району є ФОП Антонов. Він не місцевий, але має досвід, бо займається цією справою у навчальних закладах деяких районів Черкаської та Вінницької областей.

Цікавимося, за якими цінами купують продукти. Кажуть, свинина у цього постачальника дорожча на десятки гривень, ніж на тальнівському базарі. Зате вона сертифікована, переконані у відділі освіти. І запевняють, що постійно щотижня моніторять ціни.

Чи стане від моніторингу ситніше учням сільських шкіл, батьки яких неспроможні оплатити харчування дітей? Мабуть, що ні. Тому, панове керівники, робіть усе можливе, щоб їдальні запрацювали у всіх школах району.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Сільським школам Тальнівщини є чим похвалитися