^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.09.2017 16:20
923 переглядів
0 коментарів
В інертності звенигородських чиновників переконалися вже й в Черкасах

На сьогодні Звенигородка – чи не єдиний районний центр на Черкащині, де вже декілька років поспіль жителі не забезпечуються питною водою, проте, як вже повідомляла наша газета, місцеві чиновники роблять вигляд, що це їх не стосується.

Нещодавно ж на одному із зібрань в районній раді, голова РДА, на запитання автора цих рядків, чи буде колись у місті питна вода, лише розвів руками: мовляв, не питай у хворого про здоров’я. Отож проблемою на сьогоднішній день займається група місцевих громадських активістів, очолювана ветераном медичної служби Юрієм Сікалом. Активістами, окрім всього іншого,як і районною радою, було надіслано відповідні звернення до всеможливих інстанцій про ситуацію з водопостачанням міста та про біди річки Гнилий Тікич, з якої, власне, і надходить вода до споживачів. І треба сказати, що деякі обласні служби поділяють тривогу звенигородців. Про це свідчить й інформація Управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації:

«Листом від 15.06.2017, №578 / 02 – 42/ 9 Управлінням запропоновано Звенигородській районній державній адміністрації долучитися до розробки проектних ідей до стратегічної цілі «Екологічна безпека та збереження довкілля». Пропозицій від Звенигородської РДА щодо підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану р. Гнилий Тікич до Управління не надходило».

Ось так. Разом з тим, в Управлінні все ще надіються, що звенигородські чиновники врешті вийдуть зі стану ступору, оскільки далі у відповіді йдеться:

«… Крім того, правові, економічні та організаційні заходи функціонування питного водопостачання, спрямовані на гарантоване забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою визначено Законом України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення.

Враховуючи актуальні проблеми, пропонуємо спільно із Звенигородською РДА, районною радою, Звенигородською міською радою:

- активізувати роботи по розробленню проектних ідей до стратегічної цілі «Екологічна безпека та збереження довкілля», зокрема щодо підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану ріки Гнилий Тікич;

- розглянути можливість використання підземних джерел питного водопостачання тощо».

Взятися за виконання запропонованих вище заходів змушує і Закон України Про Загальнодержавну програму «Питна вода України» на 2016-2020 роки та відповідна районна програма. Проте з цим у Звенигородці аж ніяк не поспішають.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Яку оцінку незабаром виставить осінь Звенигородському відділу освіти?