^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
31.08.2017 15:38
1076 переглядів
0 коментарів
Суд і суть: потроху догрібаємося до істини

За минулий тиждень Тальнівський районний суд двічі збирався на судові засідання у кримінальній справі стосовно екс-міського голови Олександра Біленка та колишніх керівників КХП Валерія Шутка та Геннадія Безчасного. Як справа і далі піде такими темпами, то вердикт суду можна буде почути до Нового року…

17 серпня продовжили досліджувати докази надані прокурором. Прокурор Іван Луговський звертає увагу суду на те, що ще 2008 року Олександр Біленко підписав Свідоцтво на право власності на нерухоме майно, де зазначено що ДВЗП «Тальне» ДАК «Хліб України» з цілісним майновим комплексом має приватну власність. Хоча в той же час у статуті ДП «Тальнівський КХП» ДАК «Хліб України» вказана форма власності – загальнодержавна.

– Якщо порівняти статути, побачимо, що вони ідентичні. Дані підприємства підпорядковані одній структурі – Державній акціонерній компанії, – зазначає прокурор.

Він для порівняння надає суду копії статутів та інші документи, щоб легше було розібратися в злочинній схемі приватизації державного підприємства.

Прокурор розкриває суть подальших дій: від прийняття рішення виконкомом Тальнівської міської ради до підписання Біленком. Після цього підприємство було визнане банкрутом і виставлене комітетом кредиторів на торги.

І як наслідок, прокурор Луговський долучає виписку із банка, де вказаний рух коштів за купівлю нерухомого майна Тальнівського КХП. У 2014 році було 4 перерахунки коштів на загальну суму майже 17,5 мільйонів гривень. Набувачем права власності став ТОВ «Комбінат хлібопродуктів «Тальне».

Захисники наполягають, що Біленко не причетний до акту купівлі-продажу, але прокурор закликає розглядати справу розширено, дослідивши причини чиї дії призвели до незаконної на його думку приватизації.

Нагадаємо, усе почалося із звернення колишніх керівників КХП, рішення виконкому міської ради та, зрештою, підпису Біленка на Свідоцтві про право власності. Не будь цього, не було б, і прихватизації. А так маємо відкриті ще й інші провадження…

Пропрацювавши 4 години та, дослідивши з великими дискусіями ще з десяток наданих прокурором документів, суд зробив перерву на декілька днів.

У понеділок 21 серпня засідання розпочалося із затримкою. Лагодили записуючу апаратуру в залі засідань. Тому працювали не чотири години, як запланували, а три.

Засідання розпочалося із того, що на прохання прокурора та за погодженням сторін, суд змінив порядок розгляду справи. Із цього дня досліджуватимуть матеріали сторони захисту, а вже потім, знову, прокурор продовжить надавати свої докази.

В основному доповідала адвокат Анастасія Мельнічен- ко. Вона надала суду висновки науково-правової експертизи інститут держави і права імені В.Корецького, замовленої Тальнівським комбінатом хлібопродуктів. З якої виходить, що дочірнє підприємство державної акціонерної компанії «Хліб України» не є державним підприємством і підлягає приватизації. Підписав експертизу старший науковий співробітник…

Це відверто дивує прокурора, адже засновником компанії є Кабінет Міністрів України. У держави 100% акцій компанії, які підкріплені майном. Крім того, є постанова, яка забороняє приватизацію і так далі... Зрештою, коли відкрите кримінальне провадження закон забороняє робити будь-які експертизи. Тому це не може бути доказом у справі, вважає прокурор.

– Не можливо в державному органі створити приватну структуру, ¬ – каже Іван Луговський.

Захисники стверджують про вибірковість і упереджене ставлення прокуратури, адже подібне рішення про реєстрацію права власності майна Поташського КХП приймалося і виконавчим комітетом Поташської сільської ради. Кажуть його підписував теперішній голова Тальнівської РДА Василь Клименко. На підставі даного рішення теж видавали свідоцтво на право власності.

Далі в судовому засіданні з’ясовується ще ряд цікавих обставин – виявляється інвентаризаційну справу комплексу нежитлових будівель КХП, викрали із Тальнівського БТІ ще 26 вересня 2013 року. При цьому, кажуть, набили працівника Копійченко.

Ця дивна історія наштовхує на низку запитань: кому потрібна була ця інвентарна справа? Навіщо злочинці ввірвалися у приміщення, коли там були люди? Звідки вони знали де лежить справа?

Звичайно, злодіїв не знайшли. Але після крадіжки надати копії належно завірених документів на підставі яких приймалося рішення про визначення статусу підприємства та видавалося Свідоцтво на право власності – неможливо.

Власне це й були ключові моменти засідання. Наступного разу суд збереться 12 вересня.

Зауважимо, відколи тривають судові засідання, суддя Дьяченко вже декілька разів устиг побувати на навчанні. Ось знову готується…

Втім, кажуть, після завершення кримінальної справи, він і сам зможе навчити кого хоч. Питання тільки – справедливому, чи не дуже.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також:Колишня чиновниця Тальнівської міської ради намагалася поновитися на посаді через суд