^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
28.08.2017 14:16
1317 переглядів
0 коментарів
Катеринопільці відзначили 3 свята разом – День Незалежності, День Прапора і День селища

Цьогоріч у Катеринополі відзначили 3 свята разом – День Незалежності, День Прапора і День селища. У заходах взяли участь усі гілки влади: районна адміністрація районна та селищна ради.

Голова адміністрації Ольга Ніколенко привітала всіх зі святами і нагадала, щоб ніхто не забував, що своїм спокоєм ми наразі завдячуємо українським воїнам, у тому числі й сімдесятьом чотирьом нашим землякам, що боронять рубежі держави. Голова райради Віталій Верета вручив почесні грамоти катеринопільчанам, які внесли свій вклад в розбудову та розвиток району, виявили небайдужість до соціальних проблем.

Селищний голова Іван Гегедош на честь свят роздавав подарунки: найстаршому жителю містечка – 98-річному Івану Петровичу Мальчику, найменшим мешканцям, подружжям, що прожили разом 25, 50, 60 років. 75 тисяч гривень передали районній лікарні, що відзначає своє 30-річчя, на придбання дефібрилятора. Катеринопільська школа №2 до 60-річчя отримала омріяну мотокосу, а дитсадочок "Сонечко", якому в цьому році виповнюється 20 років, ─ сертифікат на придбання оргтехніки. Окрім того, було виділено також матеріальну допомогу 47 атовцям та двом сім’ям загиблих героїв.

На славу вдалась і культурна програма. Сцена рясніла різнобарв’ям костюмів та постатей ─ у програмі були задіяні українські зірки ─ кінний театр "Українські козаки" Олега Юрчишина (Київ), співачка Ірина Федишин (Львів), популярний виконавець Роман Скорпіон (Львів), лідер гурту "Вперше чую" Григорій Вагапов (Катеринопіль, Київ), а також місцеві знаменитості ─ ВІА "ZZZ" (Катеринопіль) рок-гурт "Постскриптум" (Ватутіне), артисти Катеринопільського Будинку культури, талановиті жителі району.

─ Навіть не знаю, хто більше сподобався, ─ ділиться враженнями від концерту Валентина Панченко. ─ Усі були на висоті. Круто! Дуже круто. Дякую всім: організаторам, меценатам, артистам. Я прийшла сюди заради Ірини Федишин, яку дуже шаную як співачку. Вдалося навіть сфотографуватися з нею. Але й інші артисти неабияк вразили – і наші місцеві, й зірки. Усі викладались на повну.

─ А мені найбільше сподобались коники, ─ каже 5-річна Марійка з солодкою ватою в руках. ─ Хочу, щоб у мене їх було багато-багато, як у тих дядів.

─ Вагапов! Звичайно – Вагапов! (Та й хлопці ватутінські гарно виступали!) Слухали б його годинами. Пора організовувати в Катеринополі сольний концерт. Або його гурту. Тоді б, мабуть, і з Києва до нас гості приїхали, ─ розповіли хлопці, що компанією стояли неподалік сцени.

Не пройшов непоміченим і виступ Романа Скорпіона. Окремі дівчата так емоційно його сприймали, що охорона побоювалась, аби не порвали одяг артиста на сувеніри. Однак усе обійшлося, хоч відстань між зіркою і публікою була на рівні витягнутої руки.

Захід проводив відомий ведучий Руслан Малиновський, який не скупився на компліменти місцевим жінкам та молодим артистам, не забуваючи, певна річ, і про зірок.

─ Такої кількості талановитих людей я не бачив навіть у великих містах, ─ звучало зі сцени.

Родзинкою вечора стала прем’єра пісні Григорія Вагапова "Їду жити у Катернопіль" (Балада дауншифтера). Автор наполягає, що саме "Катернопіль", бо так казали його близькі, й так говорять більшість катеринопільчан. Усі, хто читав анонс пісні у "Фейсбуці", чекали на неї з нетерпінням. І Вагапов не розчарував. Пісня щира, образна, емоційна – близька кожному, хто шукає щастя по широких світах, але серце й душа прагнуть до рідного дому:

Київ, Київ, дай мені спокій,

Їду жити у Катернопіль,

В Катернополі поле жовте, а небо синє,

В Катернополі моя мама чекає сина.

А ми світом блукаєм білим,

Живем в три тополя,

Розлучаємось і стрічаємось в Катернополі.

Згадуючи "жінку, що кругами водив Студінкою", ставок, верби-павичі, Руса-"Німця", Вагапов занурив земляків, особливо тих, що давно покинули отчий дім, в атмосферу мрійливої ностальгії – за молодістю, батьками, рідною школою, першим коханням, безтурботними вечорами, дорогими людьми.

Катеринопільчани з вдячністю прийняли цей подарунок. Зустріли пісню гучними оплесками. І, варто сказати, не тільки катеринопільчани. За кілька днів у "Фейсбук" на сторінці гурту "Вперше чую" запис балади переглянули майже 5 тисяч людей. Дехто навіть пише, що закортіло усе покинути, і "повернутись у Катернопіль".

Вечір завершився гучним салютом та пінною дискотекою, що проводив діджей МІКАY.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Паркан на цвинтарі у Катеринополі став комусь упоперек горла