^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
09.08.2017 9:08
1159 переглядів
0 коментарів
На Катеринопільщині знайшли 7 снарядів часів війни

"2 серпня о 9 годині у селі Петраківка, біля річки Велика Вись, місцеві жителі виявили 7 снарядів часів війни. Цього ж дня, ще один артснаряд було знайдено в селі Вербівець під час проведення земляних робіт. Піротехнічною групою аварійно-рятувального загону спецпризначення знайдені 76 мм снаряди було вивезено та знешкоджено на спеціальному полігоні," – повідомляє офіційний сайт Управління ДСНС України в Черкаській області.

З’ясувалося, що небезпечну знахідку виявили купальники.

─ Хлопчики пішли купатися на річку. Побачили снаряди, що трохи виглядали з води. Як тільки інформація дійшла до сільради, я викликав рятувальників, ті не відволікали, приїхали, забрали, знешкодили. Добре, що все обійшлося благополучно. Ніхто не постраждав, ─ розповів сільський голова Петраківки Володимир Соколюк.

Місцеві розповідають, що снаряди – одна з найтиповіших знахідок. Переважно їх викопують при земляних роботах, або виявляють, збираючи ягоди та гриби.

─ На території Катеринопільського району часто знаходять боєприпаси часів Другої світової, ─ каже місцевий житель, учасник бойових дій Трохим Пасічник,─ насамперед у лісах, ярах та берегах річок. Уже понад 70 років, як закінчилася війна, а снаряди, міни й досі можуть наробити горя, деякі з них загрози не представляють, але є й такі, що можуть зірватися, тому, навіть торкатися їх категорично заборонено. Коли люди викопують чи знаходять щось подібне, потрібно терміново телефонувати в ДСНС. Можливо цим ви врятуєте своє або чиєсь життя.

Нагадаємо, що цьогоріч у області було вилучено та знищено 415 боєприпасів часів Другої світової війни.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Пошуки трипільского бика, або Кайтанівка – духовний центр аріїв