^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.08.2017 8:41
1383 переглядів
0 коментарів
Проти депутата порушили кримінальне провадження за радянську кокарду

28 липня у залі районної ради відбулося засідання постійної комісії Тальнівської міської ради з питань прав людини, законності і правопорядку, депутатської діяльності та етики, регламенту та регуляторної діяльності, де мали розглядати факт публічного використання головою цієї комісії Олексієм Недільком комуністичної символіки, за використання якої передбачена кримінальна відповідальність. На засідання прийшло два із чотирьох членів комісії. Натомість небачену активність проявили люди, які ймовірно поділяють його погляди. Серед малопричетних до комісії, але присутніх у залі, були помічені заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка та керівник апарату райдержадміністрації Леся Соловей.

Ця історія почалася з того, що юрист міської ради Володимир Володін подав у поліцію заяву про кримінальне правопорушення вчинене Олексієм Недільком. Той, нехтуючи законом про заборону комуністичної символіки, прилюдно хизувався радянською кокардою.

Тому Володимира Геннадійовича «для профілактики» теж запросили на засідання комісії, а разом із ним і депутата Віталія Шуляка, який написав заяву з проханням розглянути поведінку Неділька на комісії. Щоправда Віталія Олександровича, мабуть, не хотіли там бачити тому повідомили за декілька хвилин до початку.

– Якось так воно виходить на мене написали скаргу, а я її ще й маю розглядати, – каже зверхньо Олексій Неділько.

Депутат не усвідомлює суть правопорушення.

– Ми не надавали особливого значення радянській кокарді, бо вона вважалася і вважається символом одежі… Держава Україна прийняла закон про декомунізацію, там ця кокарда не вказана, – вводить в оману Неділько.

Зауважимо, закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» дає чітке визначення, що є символікою комуністичного тоталітарного режиму. Це атрибутика, в якійсеред іншого «відтворюється поєднання серпа та молота, серпа, молота та п’ятикутної зірки, плуга (рала), молота та п’ятикутної зірки».

Скажете не знав про це депутат? Знав! Бо далі утрирує: «якщо в когось наколка із зіркою, серпом і молотом, то що йому вирізати шкіру, бо вийшов закон?»

Вислухавши, юрист міської ради Михайло Солошенко цікавиться у Олексія Неділька: за даним фактом порушене кримінальне провадження, чи ні?

– Ні! – відповідає Неділько.

– А у нас є інша інформація, – каже Михайло Іванович і надає слово своєму колезі Володимиру Володіну.

– Розповідаю процедуру: якщо поступила заява про скоєння кримінального правопорушення, поліція зобов’язана впродовж 24 годин відкрити кримінальне провадження, якщо цього не відбувається у заявника є 10 днів звернутися до суду. Що і було зроблено. Після чого суд зобов’язав поліцію відкрити кримінальне провадження за статтею 436-1Кримінального кодексу України і внести його в єдиний реєстр. Поняття про відмову у відкритті кримінального провадження – уже давно не існує.

Олексій Неділько не заперечує, що його викликали з даного питання у поліцію.

– Шановні! Я хочу застерегти, якщо є факт порушення кримінального провадження, то всі наші дебати і розмови можуть бути потрактовані як тиск на правоохоронні органи, – каже Михайло Солошенко.

За його наполяганням, роблять перерву на невизначений термін для з’ясування питання із відкриттям чи не відкриттям кримінального провадження.

Здавалося на сьогодні, все. Але присутні не розходяться. Більше того, деякі депутати починають провокувати конфлікт із працівниками апарату міської ради. Та Михайло Солошенко ставить усе на свої місця. Він каже що теж із 1977 по 1980 рік служив прикордонником на турменському кордоні:

– Я зелені пагони заробив! 28 травня, на день прикордонних військ УКРАЇНИ, я прийшов із зеленим кашкетом, але у мене не звєзда на ньому була, а – герб України! Мені прикро, що Олексій Васильович зараз не критично ставиться до того, що відбулося. Він не може розстатися із минулим… Визнано у нас зірку з серпом і молотом символом тоталітарної системи – зняв її з кашкета і положив у сервант. Ніде по Берліну не ходять солдати вермахта у своїх одностроях.

Втім опоненти не вгавають. Невизнаний лідер опозиційної до міського голови більшості Олександр Гижко розповідає, що знайшов на сайті міської ради фотографію із офіційних заходів до Дня перемоги, де поруч із міським головою ветеран із радянською кокардою.

– Де аналогічне звернення до національної поліції стосовно міського голови і ветерана? – без докорів сумління, але з явними ознаками морального тиску запитує він у Володимира Володіна.

Після почутого не здивуємось, якщо пан Гижко подасть до суду на 78 –річного полковника, який на відміну від Неділька не є представником влади.

Втім, Володін не розгубився: – Я не розумію комісія зібралася розглядати питання поведінки Неділька, чи мене допитувати? Ви перебрали на себе повноваження правоохоронних органів. Тиску на мене як на свідка не буде. І використання ваших повноважень, як депутата на мене є щонайменше некоректним.

– Колись, пам’ятаю, у дитинстві, мама вирощувала мак. Потім вийшов закон про заборону його вирощування. І вона перестала сіяти. А проти тих, хто продовжував це робити було відкрито не одне кримінальне провадження. Депутат міської ради – це не простий громадянин, а представник влади, який має дотримуватися законодавства України, а не порушувати його, – підсумував Володимир Геннадійович. І почав розповідати про злочини кадебістів.

Це чомусь боляче сприйняв колишній працівник правоохоронних органів, депутат Олександр Маринченко і зухвало обізвав Володимира Володіна словами, за які треба, або прилюдно вибачатися, або нести адміністративну відповідальність.

Нагадаємо, це не перша спроба тиску на Володимира Володіна за те, що він написав заяву до поліції щодо порушення депутатом міської ради Олексієм Недільком Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». 30 червня «побратими» Неділька в присутності голови РДА Василя Клименка, вирішили звернутися до міського голови, щоб той за чітку державницьку позицію звільнив Володіна з роботи. Не вкипіло.

Іван НЕБЕРИБІС

Читайте також: Депутати Тальнівської районної ради виділили на свою діяльність 782 тисячі гривень