^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.08.2017 10:02
1844 переглядів
0 коментарів
Мисливця з Лисянки собаки водять на полювання

Житель Лисянки Олександр Гнатенко вже 15 років захоплюється собаківництвом. Нині тримає дома п’ять мисливських собак. Любов до чотирилапих у нього з дитинства. Каже, батько Володимир Олексійович заядлий мисливець, і йому передалася ця пристрасть.

«Не для того ходжу на полювання щоб підстрелити звіра, а щоб побачити мисливських собак у роботі. Можна сказати, що це вони водять мене на полювання, а не навпаки. Вони сміливо вступають у бій з хижаками, які нерідко перевершують їх у розмірах, одержують поранення, але не здаються. Це варто захоплення та поваги до цих тварин», – каже він.

Олександр Володимирович серед усіх мисливських порід собак віддає перевагу ягдтер’єру. Він здатний з успіхом працювати на землі, в норах під землею і на воді. Порода, розповідає, порівняно молода, виведена в Німеччині близько 70 років тому. Але серед мисливців багатьох країн користується особливою популярністю. Лисянин підтримує тісні зв’язки з любителями цієї універсальної породи собак із Словакії, Сербії, Німеччини, є членом правління всеукраїнського клубу німецького ягдтер’єра.

– Ягдтер’єр міцна, витривала, рішуча, інтелектуальна собака. Собакам цієї породи властиве почуття власної гідності, ягд ніколи не буде підлабузнюватися і догоджати, – захоплено розповідає про своїх підопічних. – Хороший ягдтер’єр – це собака, ідеально пристосована для полювання в поєднанні з відданістю своєму господареві. Таких собак, особливо серед мисливських порід, ще треба пошукати.

Щоб мати такого надійного помічника Олександр багато часу приділяє тренуванню, формуванню правильних відносин собаки з людиною з урахуванням знань специфіки породи. В цьому допомагають одержані у виші знання із зооінженерії, спілкування з мисливцями на всеукраїнських, міжнародних виставках, змаганнях, у яких його вихованці постійно беруть участь і виграють призові місця. Загалом, у скарбничці нагород, одержаних Олександром Гнатенком за перемоги його чотирилапих вихованців більше сорока медалей, кубків, дипломів. «У кого хобі – грати в доміно, пити пиво чи колекціонувати марки. А я весь вільний час віддаю собакам. Не лише я їх навчаю, а й вони мене – вірності, доброті, самовідданості у досягненні поставленої мети. І за це я їм щиро вдячний», – говорить про захоплення свого життя чоловік.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Європейські компанії замовляють продукцію з Лисянщини