^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
04.08.2017 14:32
1436 переглядів
0 коментарів
''Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих''

Наша газета вже повідомляла про проблеми, що виникли у зв’язку з діяльністю на Звенигородщині приватного підприємства ТОВ «Рулонні газони». З даного приводу неодноразово скликалися збори за участю представників владних структур, відповідних районних та обласних служб, де також піднімалося питання про неврегульовану діяльність Звенигородської ГЕС. Та оскільки до консенсусу сторони так і не дійшли, на сесії районної ради депутати розглянули та прийняли звернення до голів обласної ради, обласної державної адміністрації та прокурора Черкаської області щодо неправомірного забору води з річки Гнилий Тікич та надання допомоги в проведенні робіт з розчистки його русла.

«Як нам стало відомо із скликаної Звенигородською районною радою на вимогу громадськості наради, – йдеться у зверненні, – із необхідних документів для такого виду діяльності ТОВ «Рулонні газони» мають лише дозвіл на спецводокористування, однак наявні порушення щодо оформлення правових відносин на земельну ділянку, розміщення насосної станції та прокладку труб для поливу, точку забору води за течією вище міського водозабору, а також діяльності у водоохоронній зоні, легального оформлення найманих працівників та низка інших. ТОВ «Рулонні газони» вирощує трав’яні газони з грубими порушеннями земельного законодавства України. Так, земельна ділянка площею сорок сім і сім десятих гектара, що знаходиться в державній власності і розташована в адмінмежахНеморозької сільської ради, за межами населеного пункту, перебуває на правах постійного користування у громадянина Максима Олександровича Недоїдка. За класифікацією видів цільового призначення, вона належить до земель сільськогосподарського призначення, на якій передбачено вирощування однорічних та багаторічних сільськогосподарських культур, Відповідно до законодавства, такий вид володіння землею не передбачає передачу її в оренду, продаж чи іншого розпорядження. На вимогу надати ово світ, на підставі якого ТОВ «Рулонні газони» здійснює господарювання на земельній ділянці Недоїдка М.О., жодного документа підтвердження законності таких дій від них ми не отримали. …Тому вважаємо, що цей факт є прямим порушенням законів України, ухиленням від сплати податків, нецільовим використанням землі та прихованим шахрайством. А тому вимагаємо, в межах ваших повноважень, терміново припинити незаконні оборудки з землею нечистих на руку ділків та притягнути їх до відповідальності».

Ведучи мову про діяльність ЗЕА «Новосвіт», яке є власником Звенигородської ГЕС, депутати повідомляють, що «цим підприємством самовільно нарощені шандори («шлюзи») на греблі водосховища, що не дає можливості здійснюватися природному переливові води в нижню течію річки та очищенню верхнього шару водойми. Внаслідок чого здійснюється застій води, на поверхні скопичуються водорості та продукти гниття і забруднення. Стояча вода цвіте та гниє, розвиваються патогенні, хвороботворні бактерії, і таку от смердючу рідину, яку навіть близько назвати водою просто неможливо, змушені вживати городяни».

У зверненні також повідомляється, що ситуація з питною водою у місті критична і рівень соціального невдоволення населення досяг критичної точки. Хоч немає в ньому й натяку на злочинну бездіяльність як відповідних службових осіб міської ради та райдержадміністрації, про що неодноразово йшлося в кореспонденціях автора цих рядків. Адже в ситуації, що склалася на сьогодні, в місті можна було хоча б організувати підвіз питної води до багатоповерхівок.

І ще один нюанс: запевняючи очільників області та обласного прокурора про усвідомлення, «що в подальшому питання реанімації Звенигородського водосховища потребує комплексного підходу – проведення розчищення русла річки та його поглиблення, відкриття доступу водопостачання через підземні та надземні джерела, дотримання природоохоронного законодавства у прибережній зоні» і «розуміючи, що для цього необхідні значні кошти», депутатський корпус уклінно просить допомоги «у вирішенні цього вкрай важливого питання».

Передбачаю, що в тих, кому адресується дане звернення, відразу виникне низка запитань. Передусім: а що ви самі, шановні, робите для тієї «реанімації», зокрема, хто ж буде розчищати джерела, які мають живити Гнилий Тікич, хто контролюватиме дотримання природоохоронного законодавства на його берегах?

Та й взагалі, що там обласним чиновникам до звенигородських проблем?

От і вбачається чи не єдиний вихід з ситуації. Як там у Ільфа і Петрова: «Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих»…

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

Читайте також: На значну частину Черкащини насувається екологічне лихо