^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
01.08.2017 8:30
1341 переглядів
0 коментарів
У селі Розсохуватка, що на Катеринопільщині, град вибив усю городину

─ Буря розпочалася о другій ночі 28 липня, ─ розповідає місцева мешканка Людмила. ─ Гриміло і блискало, не перестаючи хвилин 20. Від постійних розрядів надворі було видно, як у білий день. Гул стояв, ніби поїзд іде. Не знаю, якого розміру був град уночі, бо на вулицю не виходила, але о 7-ій ранку на подвір’ї лежали кагати з граду завбільшки, як сортовий виноград. Попри дощ і тепло за ніч він не розтанув.

Окрім того, двір був устелений листям та збитими гронами винограду. Обсипались усі сливи, яблука, груші, абрикоси. Дуже багато загинуло горобців. Люди купами збирали, закопували, бо почали розкладатись, смердіти. Видно, вони від гуркоту вилітали з піддашшя, і їх моментально било градом.

Вибило геть усю городину: картоплю, яка ще зеленіла, кабачки, кабаки, помідори, огірки, а особливо ─ капусту. Не те що листки попробивало, а посікло вщент. Дірка на дірці, скільки живу, а такого не бачила.

Зачепило, насамперед, центр села, а на окраїнах – під Новоселицею та біля переїзду ─ обійшлося. Соняшникові головки побило, бо вони ще молоді, кволі. Будівлі не дуже постраждали, десь шиферину-дві зняло, комусь шибку вибило та налляло повну веранду води, підвіконня надвірні поламало. Постраждали переважно господарські будівлі – хліви, трохи зерносховище. 3-4 дерева впали, але їх, скоріше за все, підмило. Добре, що перед цим лихом жнива закінчилися. Якраз урожай зібрали. І ще один плюс, що це вночі сталося, тож ні діток, ні стареньких на вулиці не було. Хто знає, якби вдень таке сипнуло, чим би закінчилось. Як кажуть мудреці, дякувати Богу, що взяв грішми. Ніхто з людей не постраждав, а городина, то таке – щось зберемо, щось купимо, діло наживне.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Рятувальни ліквідували пожежу сухої трави