^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
21.07.2017 8:32
1983 переглядів
0 коментарів
Голова працюватиме без заступника, зате із підвищеною платнею

14 липня зал Тальнівської районної ради обладнаний виборчою кабінкою, поруч – урна для голосування. Все підготовлене для таємного голосування. У залі на диво велика кількість депутатів. Кажуть, перед сесією їх обдзвонювали працівники апарату. Мають обирати заступника голови районної ради.

Інтриги стосовно кандидата нема ніякої. Це висуванець «Громадянської позиції» Олександр Дімітров. Під час підготовки до сесії його кандидатуру обговорили не лише в комісіях, а й на засіданні президії.

Голова районної ради спокійна, усе іде по плану. Аж раптом, при формуванні порядку денного, Олександр Дімітров бере слово:

– У порядку денному є питання обрання заступника голови районної ради. Воно стоїть тридцятим, – каже кандидат і пропонує зняти його з розгляду.

Олександр Степанович обґрунтовує тим, що напередодні подав декларацію про доходи, але ще не отримав підтвердження, що вона є в Єдиному реєстрі.

– Тому я не хотів-би починати роботу із якогось-там порушення. Тим більше, на думку антикорупційних органів – це серйозна корупція, – переконаний Олександр Дімітров.

Та виявляється, це не єдина причина неочікуваного демаршу. Претендент каже, що не хоче бути «весільним генералом». Свою згоду балотуватися пояснює так:

– Якщо ми кажемо, що сільські ради і громада у делегованих повноваженнях підзвітні районній державній адміністрації, а адміністрації у делегованих повноваженнях, підзвітні районній раді, то я вам хочу сказати, що роботи непочатий край. Тим більше зараз, коли ми говоримо район валиться, уже вважаємо, що його немає.

Критику майбутнього заступника, голова районної ради та й голова адміністрації сприймають мовчки, без емоцій.

Валентина Любомська ставить пропозицію на голосування і вона набирає 29 голосів. Питання знімають із порядку денного.

Отже, можна було б ставити крапку, але незабаром, під час розгляду змін до штатного розпису, кошторису витрат виконавчого апарату районної ради та оплати праці голови районної ради депутати знову повернулися до теми заступника.

Почувши про те, що посадовий оклад голови районної ради зріс до 7900 гривень і те, що «в комісіях і на президії» пропонують встановити їй 150 % премії, у депутатів виникає декілька запитань:

– То голова отримуватиме так само?

– Ні. Трохи більше, але прошу врахувати, що останній раз підняття посадового окладу працівникам органів місцевого самоврядування проводилося в 2009 році, – відповідає Дімітров. Йому доручила Любомська «озвучувати» це питання, бо у неї конфлікт інтересів.

Тоді слово бере депутат Володимир Глухенький із «Громадянської позиції».

– Я знаю апарат районної ради, об’єми роботи, тому хотів би внести пропозицію: нас сьогодні 34 депутати, я обирався і коли було 84 депутати, і коли 56. Тоді дійсно була структура: був і заступник, і багато відділів. Думаю, при 34 депутатах нема потреби тримати заступника. Якщо хтось щось хоче зробити для району – є необмежені можливості, незалежно від того яку займаєш посаду. Тому вношу пропозицію: посаду заступника голови районної ради виключити із штатного розпису, щоб не було більше інтриг. Апарат районної ради виконує свої обов’язки непогано.

На що керуючий справами виконавчого апарату районної ради Віталій Карпук ставить риторичне запитання: якщо закон визначає посаду заступника, а в нас у структурі нема, чи не буде це порушенням?

Тоді депутат Глухенький нагадує про попередні домовленості. Виявляється, враховуючи відсутність заступника, депутати ввели до штатного розпису районної ради посаду радника голови ради з питань відносин районної ради з підприємствами, установами та організаціями.

– Якщо погано працює радник, тоді, можливо, голову потрібно міняти, а не заступника обирати? – звернувся Володимир Глухенький до Валентини Любомської. – Що заважає будь-кому з нас поїхати в Черкаси і сприяти вирішенню того чи іншого питання?

– Не потрібно знімати нічого в штатному розписі. Просто не будемо повертатися у цій каденції до питання обрання заступника голови – запропонував депутат Микола Скіченко з фракції Радикальної партії Ляшка.

Нарешті слово дають Олександру Пилипенку із «Громадянської позиції». Саме він запропонував кандидатуру Дімітрова на посаду заступника голови районної ради.

– Не може одна людина працювати за двох. До того ж, законом передбачена посада заступника, – каже депутат Пилипенко. Він вважає пропозицію Глухенького провокацією. І наполягає на обранні заступника.

Депутатський спір стосовно посади заступника перебиває представниця ГО «Майдан» Ольга Грядюжкіна. Щоб надати їй слово, депутати голосують одноголосно.

– Я хочу звернутися до депутатів: перед тим, як приймати рішення, добре подумати про людей, які живуть дійсно на одну зарплату і на одну пенсію. Це добре, що зростають зарплати, але людей шокує саме слово премія. І 100% це вже шоковано. Якщо порахувати 7900 оклад і 7900 премії, це вже 15800 гривень. Я вважаю, що 150 % – це багато. Тому що пенсію люди отримують 1500, а скільки отримують лікарі і вчителі? Не будоражте їх!

– Так, тихо! Все! – у грубій формі перебиває виступаючу голова районної ради. – Ми вас почули!

Любомська просить Дімітров ставити питання на голосування. Але депутат обласної ради Анатолій Скіченко наполягає, щоб йому дали слово. Він просить врахувати, що зараз лише декілька сільських голів отримують по 7-8 тисяч гривень зарплати, інші – понад 12.

Зрештою Олександр Дімітров ставить пропозиції на голосування. Пропозиція Глухенького набирає всього 7 голосів «за», Пилипенка – 17 «за». Обидві не підтримані. Отже, не виключено, що на одній із наступних сесій депутати зроблять п’яту спробу обрати заступника голови районної ради.

Втім, Валентина Любомська запевняє, що не виноситиме на розгляд сесії кандидатуру заступника, поки президія не підтримає її одноголосно.

Після цього голосують за встановлення премії голові районної ради. За 23 депутати. Утрималися: Ігор Новицький, Володимир Синьогуб, Микола Каплюченко, Сергій Тульчинський, а Анатолій Ковальов і Олександр Пилипенко проголосували проти.

Тепер впродовж сьомого скликання вона щомісячно може отримувати премію в розмірі 150 % посадового окладу голови ради, надбавку за високі досягнення у праці у розмірі 50 % посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років. Та преміювання до державних і професійних свят – Міжнародного жіночого дня, Дня Конституції України, Дня незалежності України, Дня місцевого самоврядування, у розмірах посадового окладу голови ради до кожного свята. Ну і звичайно, при наданні щорічної відпустки отримуватиме матеріальні допомоги для оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань у розмірах середньомісячних заробітних плат. Звичайно, усе в межах фонду.

І як тут не згадаєш слова доповідача по даному питанню, який на початку виступу процитував відому фразу з комедійного фільму: «Щоб ти жив на одну зарплату!», вочевидь, адресовану тим, хто публікує інформацію про доходи чиновників. Дякуємо, журналісти й так живуть на одну зарплату, щоправда, значно скромнішу. Тому, на відміну від посадовців, не їздять на іномарках, а більше пішки ходять.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Бюджетникам Тальнівського району не вистачає лише якихось дванадцять мільйонів гривень