^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
14.07.2017 8:24
1847 переглядів
0 коментарів
Лисянські депутати ''завалили'' інноваційні школи і закрили виробничий комбінат

Остання сесія Лисянської районної ради тривала понад чотири години, і, напевне, претендуватиме на найбільш скандальну сесію року.

Були тут і дискусії, і словесні перепалки, і відверті звинувачення. Хоча, здавалося б, у регламенті стояли звичайні, неконфліктні питання і зміни до бюджету.

Обстановку в залі збурило представлення начальником відділу освіти РДА Лілією Гнатюк програми „Інноваційні школи Лисянщини“, згідно якої заплановано виділити з бюджету на них 1,2 млн. грн.

– На постійній комісії з питань планування, бюджету і фінансів пояснити витрати основної суми в 918102 гривні та решти коштів начальник відділу освіти так і не змогла, – перебив її виступ голова комісії Василь Клівак. – Ще 26 червня ми попросили показати депутатам хоча б програму, згідно з якою плануються витрати. Виявляється, її ще не було й в помині. 30 червня програму таки розробили. Але в поспіху наробили багато «ляпів».

Наприклад, в пункті 2 програми стоїть «Реорганізація інноваційних шкіл Лисянщини у відповідності до перспективних моделей і програм свого розвитку (припинення діяльності; реорганізація; створення нового навчального закладу; конкурсний набір педагогічних працівників; формування контингенту учнів)». Вказано строк виконання: квітень-червень 2017 року.

На ділі станом на 30 червня нічого подібного зроблено не було. Також чомусь, аж на серпень відділ освіти запланував розробити і затвердити статут Лисянського НВК і створити на його базі інноваційну школу.

За кошти на реалізацію програми депутати не проголосували, хоча за її підтримку виступив присутній на сесії голова обласної ради Олександр Вельбівець.

Тепер освітянам доведеться терміново доопрацьовувати програму, адже до початку навчального року залишилося не так багато часу.

Подібні рішення, переконаний Вельбівець, дуже шкодять району. На останній сесії Черкаської обласної ради, відповідно до діючих програм, депутати передбачили виділення із обласного бюджету кошти на створення класів із інноваційним оснащенням.

– Своїм рішенням ви фактично відмовились від значного фінансового ресурсу бюджету вищого рівня. Це неприпустимо. Адже від цього в першу чергу втрачає громада. Ви позбавляєте район перспектив розвиватись, а молодь – здобувати вищий рівень знань і навичок на відповідному обладнанні й у сучасних інтерактивних кабінетах, – зазначив голова облради, звертаючись до депутатів.

Зауважимо, на цій же сесії депутати із «скрипом» прийняли рішення про припинення діяльності Бужанського навчально-виробничого комбінату, який функціонував понад тридцять років. Причина – закінчення ліцензії і неможливість її продовжити.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: На Черкащині реалізують освітній проект ''опорних шкіл''