^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
06.07.2017 9:12
1728 переглядів
0 коментарів
Ватутінці згуртувались проти перейменування міста

Наприкінці червня перед приміщенням міської ради відбулась акція протесту проти ідеї "Ветеранів АТО та волонтерів Ватутінської громади" щодо перейменування Ватутіного. Ініціатором проведення акції виступила організація ветеранів-шахтарів.

─ Микола Ватутін – визначний воєначальник, генерал армії, що визволяла наші землі від німецько-фашистських загарбників, він жив в Україні й загинув, визволяючи її, ─ наголосив В’ячеслав Белозьоров, голова організації ветеранів-шахтарів.

Мер Ватутіного Олександр Лисюк, у свою чергу, зауважив, що процес декомунізації в Україні вже успішно завершився, а постать генерала Ватутіна, згідно з рекомендаціями Інституту національної пам’яті, в перелік імен, що підлягають обов’язковому вилученню з топонімічних назв не ввійшла. Окрім того, з погляду міського очільника, перейменування міста може спричинити додаткові фінансові витрати, які особливо гостро позначаться на підприємцях, що експортують продукцію за кордон.

Валентина Кравченко ─ начальник відділу з питань внутрішньої політики ─ оголосила результат громадського опитування. За її підрахунками, із 2420 опитаних наразі лише 5 осіб висловилось за перейменування, 11 не визначилось, а решта – проти. Вивчення громадської думки триває.

─ У Києві перейменували Ватутіна на Шухевича, в Черкасах на Максима Лупиноса, а місто Ватутіне що ─ географічний центр сепаратизму та ностальгії за совком? ─ апелюють до опонентів ватутінські волонтери.

Поміж багатьох інтернет-користувачів популярний також погляд, що нинішня декомунізація загалом здійснюється тільки на папері, оскільки навіть вивіски часто не міняють.

─ Пройдіть вулицею "леніна" і почитайте на окремих будинках. Як була назва, так і залишилась… Чому? Хто повинен вести контроль за виконанням рішень? ─ запитує Василь Дмитренко.

─ Кіровоград так і висить табличка "Кіровоград", і мешканці його так і називають, Дніпродзержинськ ─ те саме, – зауважує Михайло Ломако.

Утім є й оптимісти.

─ Ватутіне обов’язково перейменують, навіть сумнівів бути не може. Всьому свій час. Цивілізація рухається уперед. Україна позбудеться кривавого радянського спадку. Процес запущено, його не зупиниш, подобається це комусь, чи ні. І це відбудеться швидше, ніж ми собі можемо уявити, ─ підсумовує Зоя Ігнатюк.

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: Внесено пропозицію перейменувати Ватутіне на місто Шухевич