^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
18.06.2017 17:35
1974 переглядів
0 коментарів
''В гостях добре, а вдома краще''. Чи, може, навпаки?

Ось нарешті і дочекалися того самого безвізового режиму. У ніч із 11 червня зарубіжні кордони офіційно відкрилися для всіх українців. Всі радісно діляться своїми фото із-за кордону та розповідають про всі «підводні камені», котрі спіткали кожного другого жителя нашої країни при перетині кордону.

Деякі мешканці Тального та навколишніх сіл також спакували вже валізи і готуються до «літніх канікул». А дехто навіть уже переткнув лінію кордону і насолоджується відпочинком. Однією з таких щасливчиків стала Анна Скорик з Тального, яка з піднесеним настроєм попиває каву в Парижі та ділиться з нами своїми враженнями:

-Я так хвилювалася перед польотом…. Увесь час боялася почути відмову. Біометричний паспорт зробила в Черкасах, а вже потім дізналася, що й у нас в Тальному роблять. Якщо враховувати витрати на дорогу, то паспорт обійшовся наполовину дорожче, аніж робила б вдома. До речі, мені ще в Україні запропонували замовити номер в готелі, чи хостелі і вказати дату повернення. Перший пункт зізнаюся, не практичний. Бо обираючи готель на відстані, можна помилитися. Тим більше, якщо ще й вперше подорожуєте. В аеропорту зустріла свою знайому із Звенигородки. От так зустріч! Недарма кажуть, що світ замалий! Словом, кордон перетнула без пригод.

В далеку дорогу готується і Владислав Корчевний із Тального. Хлопець їде до Данії. Там живуть його дядько з тіткою.

-Звичайно, це не перший мій переліт. Але в статусі вільного «юзера безвізу» вперше. Коли робив біометричний документ, відразу звернув увагу, що багато тальнівців роблять собі такі паспорти. Мені стало дуже приємно, що наші люди мають можливість побачити щось інше. Принаймні, як живуть в інших країнах. Вилітаю 16 червня, тому сиджу вже на валізах,– говорить хлопець.

Нагадаємо, що уже 30 країн відкрили свої кордони для України. Так принаймні за одну добу 24 держави вже впустили українців без візового контролю. А саме: Австрія, Андорра, Ватикан, Італія, Мальта, Німеччина, Королівство Норвегія, Польща, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Монако, Ліхтенштейн, Люксембург, Бельгія, Данія, Іспанія, Нідерланди, Швеція.

Ірина РОТАЄНКО

Читайте також: Наші земляки за кордоном: дороги, які ми обираємо